-1 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Odkrywanie tajników PR-u na warmińskiej konferencji dla samorządowców

WiadomościOdkrywanie tajników PR-u na warmińskiej konferencji dla samorządowców

Zorganizowana przez Grupę PRC Holding oraz Powiat Olsztyński XVIII Konferencja PR w samorządzie i administracji państwowej stała się platformą wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w dziedzinie komunikacji publicznej. Tym razem spotkanie odbyło się w Kromerowie i przyciągnęło ponad 70 samorządowców z Polski.

reklama

Wśród prelegentów i uczestników Konferencji znaleźli się pracownicy samorządu i administracji. Starosta olsztyński, Andrzej Abako, przywitał gości ciepłymi słowami, podkreślając walory turystyczne Warmii: „To kraina jeszcze nie do końca odkryta, a warto tu przyjechać na weekend i na dłużej, zobaczyć zabytki, przyrodę, miejsca sprzyjające wypoczynkowi”.

Konferencja została otwarta przez Sebastiana Chachołka, prezesa Grupy PRC Holding, który z satysfakcją odnotował osiągnięcie „pełnoletności” projektu. Chachołek wyraził nadzieję, że spotkanie posłuży jako kompas w zarządzaniu samorządami szczególnie w kontekście zbliżających się wyborów samorządowych, i podzielił się strategiami prowadzenia skutecznej kampanii wyborczej.

reklama

Jednym z najciekawszych punktów dnia była prezentacja Joanny Michalskiej-Redy, wicestarosty olsztyńskiego. Podzieliła się ona historią sukcesu Szlaku Świętej Warmii, który stał się rozpoznawalną marką. Inicjatywa ta, która miała swoje początki w wydawanym przewodniku turystycznym, przerodziła się w kooperację z lokalnymi przedsiębiorcami i zaowocowała powstaniem oryginalnych produktów regionu. Jest to przykład na to, jak samorząd otwarty na współpracę z biznesem, może realnie wpłynąć na rozwój lokalnej gospodarki.

Kolejne prelekcje konferencji skupiały się na analizie skutecznych i nieskutecznych strategii wyborczych, promocji miast poprzez gry miejskie oraz roli mediów w budowaniu sukcesu podczas kampanii wyborczych. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z różnym podejściem do zarządzania komunikacją w samorządach i administracji państwowej.

źródło: Powiat Olsztyński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia