-1 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Trzy sejmowe komisje z posłami z Warmii i Mazur na czele

WiadomościTrzy sejmowe komisje z posłami z Warmii i Mazur na czele

Posłowie z Warmii i Mazur obejmą nadzór nad trzema sejmowymi komisjami: Komisją Finansów Publicznych, Komisją Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Komisją Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.

reklama

Janusz Cichoń przewodniczącym Komisji Finansów Publicznych

Na Janusza Cichonia z Platformy Obywatelskiej głosowało 36 posłów, nikt nie wstrzymał się od głosu ani nie był przeciwny, aby poseł z Warmii i Mazur przewodniczył Komisji Finansów Publicznych.

Na tym samym posiedzeniu wybrano również pięć osób do składu prezydium komisji. Na zastępców przewodniczącego wybrano Krystynę Skowrońską, Zofię Czernow i Marka Sowę (wszyscy z Koalicji Obywatelskiej), Tomasza Trelę z Lewicy i Agnieszkę Marię Kłopotek z PSL – Trzeciej Drogi.

reklama

Kluby Prawa i Sprawiedliwości oraz Polski 2050 z Trzeciej Drogi nie zgłosiły swoich przedstawicieli.

Urszula Pasławska zajmie się środowiskiem

Posłanka PSL – Trzeciej Drogi Urszula Pasławska została ponownie – i jednogłośnie – wybrana przewodniczącą Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Głosowanie odbyło się 21 listopada.

Komisja zajmuje się ochroną środowiska i klimatu, leśnictwem, ale też gospodarką odpadami czy odnawialnymi źródłami energii.

reklama

Urszula Pasławska, która podczas trwania IX kadencji sejmu również przewodniczyła tej komisji, spodziewa się, że obecnie prace powinny być dużo bardziej efektywne z uwagi na to, że większość posiadają partie demokratyczne. Wśród aktualnych wyzwań wymienia rzetelną ochronę środowiska, odpolitycznienie lasów państwowych oraz dialog ze społeczeństwem w sprawach dotyczących zarządzania lasami i wodami.

Jacek Protas zajmie się polityką regionalną

Jacek Protas z Koalicji Obywatelskiej stanął na czele Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. W skład tej komisji weszło 24 posłów: dziesięciu z Koalicji Obywatelskiej, sześciu z Prawa i Sprawiedliwości, trzech z Polski 2050 – Trzeciej Drogi, dwóch z PSL – Trzeciej Drogi i jeden z Konfederacji.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paul Mark
24 listopada 2023 10:16

Z takimi fachowcami upadek finansów, regionu czy ekologii mamy gwarantowany.

Tetaz
24 listopada 2023 12:03

Jednym słowem same lewaki a w Europie zachodniej trend od lewactwa się odwraca np ostatnie wybory w Holandii

Polecane
Ogłoszenia