23 C
Olsztyn
piątek, 12 lipca, 2024
reklama

Straż pożarna w nowej Uranii

WiadomościStraż pożarna w nowej Uranii

Budowa nowej hali Urania w Olsztynie oficjalnie zakończyła się 15 listopada. Prace wykończeniowe jeszcze trwają, ale obiekt powinien zostać wkrótce odebrany i oddany do użytku.

reklama

Budowa hali Urania to jedna z największych – obok nowej linii tramwajowej – inwestycji, realizowanych w Olsztynie w przeciągu ostatnich kilku lat. Oficjalnie budowa już się zakończyła, teraz czas na odbiory, po nich obiekt uzyska pozwolenie na użytkowanie.

Trwa procedura odbiorów

– W dniu 15 listopada wykonawca dokonał wpisu do dziennika budowy o zakończeniu prac związanych z podpisaną umową kontraktową. Oczywiście są drobne prace porządkowe i wyposażeniowe, ale jednocześnie do zadań związanych z odbiorem przystąpiły już odpowiednie służby. Od poniedziałku pracuje Państwowa Straż Pożarna oraz sanepid – powiedział „Gazecie Wyborczej” prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

reklama

Straż pożarna i sanepid sprawdzają, czy hala została wybudowana zgodnie z projektem i czy spełnia warunki dotyczące bezpieczeństwa użytkowników. Dopiero wtedy będzie mogła uzyskać pozwolenie na użytkowanie.

Prezydent Grzymowicz liczy, że obiekt uzyska pozytywne opinie w ciągu kilku, kilkunastu dni.

– Następnie przekażemy je wraz ze stosownym wnioskiem o wydanie pozwolenia na użytkowanie do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego – zapowiedział prezydent.

reklama

Otwarcie hali już w grudniu

Najprawdopodobniej z hali będzie można korzystać już na początku przyszłego miesiąca.

Uroczyste otwarcie zaplanowano na 15 grudnia i wygląda na to, że nic nie stanie temu na przeszkodzie.

Od 16 grudnia ma zacząć działać lodowisko kryte przy Uranii, a 17 grudnia ma się odbyć pierwszy mecz siatkarzy Indykpolu AZS na nowym obiekcie.

Prezydent Grzymowicz zaznaczył, że tak duży obiekt – ponad 4 tysiące miejsc na hali głównej i sala rozgrzewkowa z widownią – pozwoli na organizację w Olsztynie wielu różnego rodzaju imprez sportowych i kulturalnych o wymiarze nie tylko regionalnym, ale ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym.

Ralf Kaminski, bracia Golec i Piotr Rubik w Uranii

W nowej hali Urania zaplanowano już pierwsze koncerty.

Na uroczystej inauguracji wystąpi między innymi Ralf Kaminski. Olsztyński ratusz niebawem poinformuje, w jaki sposób można zdobyć wejściówki na to wydarzenie.

W tej chwili na portalach internetowych można już nabyć bilety na pierwsze komercyjne imprezy: koncerty braci Golców i Piotra Rubika.

Za wykonanie hali Urania odpowiada firma Mirbud. Przy budowie wykorzystane zostały elementy nośne z lat 70. zeszłego wieku.

Koszty wyniosły około 200 milionów złotych.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane