3 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Weekend na drogach Olsztyna: niebezpieczne zdarzenia i nietrzeźwi kierowcy w rękach policji

OlsztynWeekend na drogach Olsztyna: niebezpieczne zdarzenia i nietrzeźwi kierowcy w rękach policji

W miniony weekend na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego doszło do licznych zdarzeń drogowych. Policjanci interweniowali łącznie przy 21 kolizjach, a dodatkowo wyeliminowali z ruchu kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu.

reklama

W piątek, 17 listopada, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przyjął zgłoszenie o wypadku na ulicy Piotrowskiego. Po zbadaniu przez policjantów okoliczności zdarzenia okazało się, że 41-letni kierowca toyoty nie zachował zasad pierwszeństwa, co doprowadziło do kolizji z bmw. Po przeprowadzeniu testu alkomatem, okazało się, że obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Winowajca został ukarany mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Tego samego dnia na al. Sybiraków w Olsztynie kierujący audi, 60-letni mężczyzna, nie ustąpił pierwszeństwa na przejściu dla pieszych. Nikt na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

reklama

Kolejne zdarzenie miało miejsce w miejscowości w gminie Barczewo. Funkcjonariusze skontrolowali 18-latka prowadzącego hondę. Alkomat wskazał, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi nawet do 3 lat więzienia, a za jazdę bez uprawnień kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna w wysokości minimum 1500 złotych.

W niedzielę, 19 listopada, w Olsztynie policja zatrzymała 25-letniego kierowcę volkswagena, który zignorował obowiązek używania świateł mijania. Dodatkowo badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna kierował po spożyciu alkoholu. Funkcjonariusze zdecydowali o zatrzymaniu prawa jazdy, a sprawę skierowano do sądu.

reklama

Za każdym razem, gdy na drogach dochodzi do zdarzeń drogowych, policja apeluje o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Bezpieczeństwo jest wspólną odpowiedzialnością wszystkich uczestników.

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia