2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Olsztyńscy uczniowie projektują zieloną oazę w sercu miasta

OlsztynOlsztyńscy uczniowie projektują zieloną oazę w sercu miasta

W Olsztynie trwa proces tworzenia kolejnej zielonej przestrzeni. W inicjatywę zaangażowana jest młodzież ze Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie. Podczas prac mają okazję wykorzystać swoje umiejętności w praktyce, uczestnicząc bezpośrednio w kształtowaniu architektury krajobrazu.

reklama

W stolicy Warmii i Mazur od pewnego czasu funkcjonuje programów nasadzeń, który obejmuje niemal 3 tysiące drzew oraz liczne krzewy i byliny. Akcja realizowana jest w ramach szeroko zakrojonych działań miejskich mających na celu m.in. poprawę estetyki miasta.

Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, podkreśla wagę tych inicjatyw: „Sukcesywnie poprawiamy estetykę naszej publicznej przestrzeni. Sadzimy nową roślinność, urozmaicamy nasadzenia miejskie. To wszystko pomaga także poprawić mikroklimat, co tym samym podnosi jakość życia”.

reklama

Na skwerze zlokalizowanym przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Żołnierskiej mieszkańcy oraz turyści będą mogli podziwiać rośliny takie jak kocimiętka, bodziszek czy berberys. Zaplanowano tam również posadzenie 30 krzewów oraz dębu czerwonego.

Dyrektor zespołu szkół, Lidia Nowacka, szczegółowo opisuje udział uczniów w projekcie: „Młodzież zajęła się przygotowaniem projektu skweru, uporządkowaniem terenu, odchwaszczeniem, wymianą gruntu i realizacją nasadzeń. W zadanie zaangażowani są uczniowie z klas kształcących w zawodzie technik architektury krajobrazu. To łącznie ok. 65 osób. Prace powinniśmy zrealizować do końca następnego tygodnia”.

reklama

Projekt zielonego skweru jest możliwy dzięki finansowemu wsparciu. Całkowity koszt zadania wynosi ponad 40 tysięcy złotych, z czego połowa pochodzi z dofinansowania w ramach konkursu „Niebiesko-zielone granty dla Warmii i Mazur”.

Mieszkańcy Olsztyna oraz goście miasta będą mogli wkrótce cieszyć się nową przestrzenią zieloną. Jest to kolejny krok w stronę upiększania miasta oraz poprawy komfortu życia.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Stasiek
19 listopada 2023 13:19

Piekarnie wywalili dla kilku krzaczków.

Anonimowo
18 listopada 2023 16:40

Pol miasta wyglada jakby uczniowie projektowali

Polecane
Ogłoszenia