1 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Brutalne wyłudzenia i groźby w Olsztynku – areszt dla dwóch oskarżonych

OlsztynBrutalne wyłudzenia i groźby w Olsztynku – areszt dla dwóch oskarżonych

W Olsztynku doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 30 i 32 lat, którzy są podejrzewani o serię rozbojów i wymuszeń rozbójniczych od sierpnia do listopada 2023 roku. Według informacji przekazanych przez miejscową policję zatrzymani mieli brutalnie wyłudzić od pokrzywdzonego niemal 10 tysięcy złotych.

reklama

Sprawcy wielokrotnie podczas prywatnych spotkań wymuszali przekazanie pieniędzy od swojego współpracownika, grożąc mu użyciem przemocy. Wielokrotnie ofiara była zmuszana do przekazania kodów blik, co umożliwiało agresorom wypłacenie gotówki z bankomatów. Gdy pokrzywdzony nie miał już dostępnych środków, jeden z przestępców zmusił go do zaciągnięcia pożyczki na kwotę 5000 złotych. Pieniądze te następnie miał przekazać oskarżonemu.

Funkcjonariusze olsztyńskiego Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z policjantami z Komisariatu Policji w Olsztynku 11 listopada zatrzymali mężczyzn, gdy ci próbowali wyłudzić kolejne środki finansowe.

reklama

Podejrzani odpowiedzą również za inne przestępstwa. Jeden z nich, 30-latek, był poszukiwany do odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności za przestępstwo w ruchu drogowym. Natomiast drugi, 32-latek, odpowie także za znęcanie się nad swoją partnerką oraz za groźby karalne wobec jej matki.

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe na wniosek śledczych wnioskowała o tymczasowe aresztowanie mężczyzn na okres 3 miesięcy. Oskarżonym grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

reklama

Na stronie internetowej policji dostępne jest nagranie z zatrzymania sprawców.

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia