20 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Skradziony telefon odzyskany przez ostródzką policję – sprawca zatrzymany

OstródaSkradziony telefon odzyskany przez ostródzką policję – sprawca zatrzymany

Ostródzcy policjanci w ciągu kilku godzin odzyskali skradziony telefon komórkowy, a także odnaleźli złodzieja, którego poszukiwał sąd. Teraz sprawca kradzieży będzie się tłumaczył przed wymiarem sprawiedliwości. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

reklama

W poniedziałek (18 września 2023 r.) oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie został powiadomiony o kradzieży telefonu komórkowego. Pokrzywdzonym był 95-letni mieszkaniec miasta.

Policjanci niezwłocznie rozpoczęli działania mające na celu odnalezienie sprawcy. Po krótkich poszukiwaniach zdecydowali się przeprowadzić kontrolę osobistą 40-letniego mężczyzny, który wzbudził ich czujność. Podejrzenia okazały się słuszne – znaleziono przy nim skradziony telefon.

reklama

W wyniku wyszukiwania personaliów mężczyzny w systemie policyjnym okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Ełku. Złodziej miał już do odbycia karę pozbawienia wolności. Sprawca został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. Tam poczeka na przesłuchanie przed sądem.

Na biurko komendanta powiatowego policji w Ostródzie trafiły podziękowania od zgłaszającego kradzież, który wyraził wdzięczność za zaangażowanie i efektywną pracę ostródzkich funkcjonariuszy.

Warto przypomnieć, że zgodnie z kodeksem karnym, za przywłaszczanie cudzej rzeczy grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

reklama

źródło: KPP Ostróda

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia