2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Zmiany w organizacji ruchu na ulicy Krasickiego: nowe wytyczne dla kierowców

OlsztynZmiany w organizacji ruchu na ulicy Krasickiego: nowe wytyczne dla kierowców

Na ulicy Krasickiego w Olsztynie po raz kolejny zmodyfikowano organizację ruchu. W związku z pracami przy budowie linii tramwajowej zostały zmienione zasady poruszania się na odcinku między ulicami Barcza i Wańkowicza. Zmiany wprowadzono 17 listopada.

reklama

W ramach nowych rozwiązań udostępniony został dla kierowców wjazd w ulicę Barcza. Ruch wzdłuż  fragmentu ulicy Krasickiego (między ul. Barcza a Wańkowicza) został ograniczony do jednego pasa w obu kierunkach i obecnie przebiega przy ogródkach działkowych oraz centrum handlowym Carrefour. W tym miejscu należy zachować dodatkową uwagę i ostrożność.

Wprowadzone zmiany mają na celu umożliwienie sprawnego przebiegu prac przy budowie torów tramwajowych. Mimo nowej organizacji utrzymana została możliwość przejazdu w obu kierunkach, co powinno zmniejszyć utrudnienia dla kierowców.

reklama

Urząd Miasta Olsztyna zwraca się z prośbą do wszystkich uczestników ruchu o dostosowanie się do nowej sytuacji oraz zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac.

Aby ułatwić orientację w nowych warunkach drogowych, na stronie internetowej miasta udostępnione zostały mapy w formacie PDF z zaznaczonymi zmianami na ul. Barcza oraz Wańkowicza.

reklama

Dla wszystkich zainteresowanych dostępne są także zaktualizowane grafiki i zdjęcia, które pokazują obecne położenia pasów ruchu i ograniczenia.

Zapraszamy do zapoznania się z zamieszczonymi materiałami i śledzenia aktualizacji na stronie internetowej Urzędu Miasta Olsztyna. Zwracamy także uwagę na konieczność stosowania się do tymczasowego oznakowania oraz zaleceń służb porządkowych, które nadzorują bezpieczeństwo w rejonie prac.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub potrzeby powrotu do wcześniejszych komunikatów urząd zaprasza do sekcji archiwum na swojej stronie internetowej.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia