fbpx
-6 C
Olsztyn
wtorek, 28 listopada, 2023
reklama
reklama

Sprawca kradzieży z włamaniem zatrzymany na gorącym uczynku

OlsztynSprawca kradzieży z włamaniem zatrzymany na gorącym uczynku

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę oskarżonego o serię kradzieży z włamaniem do piwnic. Do zdarzeń doszło w różnych częściach Olsztyna od października do listopada. Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie podjęli szeroko zakrojone działania operacyjne, które doprowadziły do zatrzymania podejrzanego w trakcie próby kradzieży narzędzi w jednym z garaży podziemnych.

reklama

Usłyszał on zarzuty czterech włamań i dwóch prób kradzieży. Wśród łupów sprawcy znalazły się m.in. elektronarzędzia, sprzęt wędkarski oraz alkohol. Straty wyceniono na ponad 17 tysięcy złotych. Dodatkowo podejrzany odpowie za zniszczenie drzwi garażowych.

Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. W przeszłości był już karany za podobne przestępstwa, co oznacza, że jego sprawa zostanie potraktowana jako recydywa. W związku z tym grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Ponadto prowadzone jest dalsze śledztwo, które może wykazać jego związek z innymi włamaniami do piwnic.

reklama
Dwóch pijanych kierowców zatrzymanych w ciągu jednego dnia

Policja odzyskała część skradzionych przedmiotów i zwróciła je prawowitym właścicielom. Na stronie KMP w Olsztynie opublikowano film, na którym widać moment prowadzenia zatrzymanego przez funkcjonariuszy w cywilnych ubraniach.

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Okradł sklep spożywczy – teraz 37-latek stanie przed sądem

Próbowała przemycić narkotyki do więzienia – teraz 26-latka odpowie przed sądem