6 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Włamywali się do domków letniskowych. Straty sięgały 17 tysięcy złotych

OlsztynWłamywali się do domków letniskowych. Straty sięgały 17 tysięcy złotych

Pięć zarzutów kradzieży z włamaniem usłyszeli 22-letni Radosław G. i 19-letni Łukasz G. Oddzielnym torem będzie rozpatrywana sprawa 15-letniego Przemysława M, który działając wspólnie i w porozumieniu z pełnoletnimi także uczestniczył w przestępczym procederze.

reklama

Podejrzani kradli z domków letniskowych m.in. narzędzia ogrodnicze i budowlane. Straty zostały oszacowane na kwotę 17 tysięcy złotych. Większość skradzionych przedmiotów policjanci już odzyskali. Sprawcy przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli obszerne wyjaśnienia. Wczoraj decyzją sądu 22-latek trafił na 3 miesiące do aresztu, zaś 20-letni Łukasz G ma stawiać się w ramach policyjnego dozoru 1 w tygodniu jednostce policji. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduje karę nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Posterunku Policji w Jonkowie 20 sierpnia br. zatrzymali trzech podejrzanych o dokonanie szeregu włamań do domków letniskowych. Do przestępstw dochodziło w lipcu na terenie gminy. Według ustaleń śledczych 22-letni Radosław G, 19-letni Łukasz G oraz 15-letni Przemysław M działając wspólnie i w porozumieniu z domków wynieśli sprzęt ogrodniczy i budowlany. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę 17 tysięcy złotych.

reklama

Podczas zatrzymania sprawcy byli kompletnie zaskoczeni wizytą kryminalnych i nie stawiali oporu. Wczoraj 22-latek i 19-latek przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli obszerne wyjaśnienia. Jak powiedzieli policjantom skradzione przedmioty sprzedawali, a pieniądze przeznaczali na bieżące potrzeby. Po sprawdzeniu danych osobowych w policyjnych systemach okazało się, że dwudziestoparolatek był już w przeszłości karany za liczne kradzieże i włamania. Wczoraj decyzją sądu starszy ze sprawców trafił na 3 miesiące do aresztu, zaś 20-letni Łukasz G ma stawiać się w ramach policyjnego dozoru 1 w tygodniu w jednostce policji. Sprawą 15 –latka zajmie się sąd rodzinny, który zdecyduje o dalszym losie nieletniego. Kodeks karny za powyższe przewiduje karę nawet 10 lat pozbawienia wolności.

rak

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Polecane
Ogłoszenia