-2 C
Olsztyn
niedziela, 10 grudnia, 2023
reklama
reklama

Napad na jubilera zakończony spektakularnym zatrzymaniem

KętrzynNapad na jubilera zakończony spektakularnym zatrzymaniem

Dramatyczne chwile rozegrały się w poniedziałek, 13 listopada 2023 roku, w salonie jubilerskim w Kętrzynie, gdzie 30-letni Robert Z. zaatakował pracownika sklepu. Interwencja przypadkowo obecnego w sklepie policjanta, który był w czasie wolnym od służby, oraz sprzedawcy, pozwoliła na szybkie ujęcie sprawcy i udaremnienie kradzieży.

reklama

Około godziny 15:00 sprawca, znany policji z wcześniejszych przestępstw, użył gazu łzawiącego przeciwko pracownikowi sklepu i próbował ukraść biżuterię o wartości ponad 40 tys. złotych. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji obecnego w salonie policjanta po służbie oraz pracownika sklepu, 30-letni mężczyzna został szybko ujęty, a do kradzieży nie doszło.

Wcześniejsze konflikty z prawem i aresztowanie

Robert Z. był już wcześniej znany organom ścigania z powodu wielokrotnego łamania prawa, w tym kradzieży z włamaniem i uszkodzenia ciała. We wtorek, 14 listopada, prokurator przedstawił mu zarzuty rozboju w warunkach recydywy, a dzień później sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

reklama

Decyzja Sądu Rejonowego w Kętrzynie

Sąd Rejonowy w Kętrzynie, po rozpatrzeniu wniosku prokuratora, uznał za zasadne zastosowanie tymczasowego aresztowania. Taka decyzja była podyktowana potrzebą zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania. Materiał dowodowy zgromadzony w sprawie wskazywał na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzucanych mu czynów. Sędzia Adam Barczak, Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie, podkreślił, że surowa kara grożąca podejrzanemu oraz obawa o możliwość popełnienia przez niego kolejnych przestępstw, były kluczowymi przesłankami dla podjęcia decyzji o aresztowaniu.

Wniosek o tymczasowe aresztowanie

Dodatkowo, Robert Z. jest podejrzany o kierowanie gróźb karalnych oraz znieważenie policjantów podczas zatrzymania. Sąd z uwagi na te czynniki oraz konieczność zapewnienia bezpieczeństwa społecznego, uznał areszt za środek konieczny do zapobiegania dalszym przestępstwom.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dis
16 listopada 2023 08:27

“Materiał dowodowy zgromadzony w sprawie wskazywał na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzucanych mu czynów.” – duże prawdopodobieństwo hahaha. Dosłownie policjant był naocznym świadkiem. Złapał gościa na gorącym uczynku, a sąd mówi: no mogło tak być.

Polecane
Ogłoszenia