-2 C
Olsztyn
niedziela, 10 grudnia, 2023
reklama
reklama

Zobacz nowoczesne radiowozy, które właśnie dotarły do Olsztyna

OlsztynZobacz nowoczesne radiowozy, które właśnie dotarły do Olsztyna

W ostatnim tygodniu Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie otrzymała cztery nowe radiowozy, które będą wspierać działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zakup tych pojazdów jest częścią szeroko zakrojonego projektu współfinansowanego przez Unię Europejską, mającego na celu zwiększenie efektywności pracy polskiej policji.

reklama

Nowoczesne wyposażenie na służbie bezpieczeństwa


Trzy nowe samochody marki Skoda Scala zostaną rozdysponowane do komórek ruchu drogowego w Olsztynie, Ełku i Ostródzie. Czwarty pojazd, Skoda Superb, zostanie włączony do floty Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Scala, z silnikiem 1,5 l o mocy 150 kM, oraz Superb, wyposażony w mocniejszy dwulitrowy silnik o mocy 280 kM i napęd na cztery koła, zdecydowanie podnoszą standardy techniczne i operacyjne jednostek.

Finansowanie unijne w służbie bezpieczeństwa


Zakup tych nowoczesnych radiowozów został współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności. Jest to część Projektu „Bezpieczniej na drogach – nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji Etap II” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Dzięki tym środkom, polskie jednostki policji mogą skuteczniej reagować na wyzwania związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

reklama

Znaczenie nowych pojazdów dla bezpieczeństwa


Nowe radiowozy nie tylko wzmacniają wyposażenie policji, ale przede wszystkim przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi policjanci mogą efektywniej realizować zadania związane z patrolowaniem dróg i reagowaniem na zdarzenia drogowe. To kolejny krok w kierunku zapewnienia większego bezpieczeństwa dla mieszkańców i użytkowników dróg w regionie.

źródło: KWP

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
franek
18 listopada 2023 09:39

Drzwi garaży w tle przecudne.

Kierowca
15 listopada 2023 21:41

Ładne.Bardzo kolorowe będzie z daleka widać 😀

Polecane
Ogłoszenia