-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Szlak Zamków Gotyckich: cyfrowa propozycja zwiedzania dla wszystkich

WiadomościSzlak Zamków Gotyckich: cyfrowa propozycja zwiedzania dla wszystkich

Szlak Zamków Gotyckich to aplikacja internetowa, za pomocą której miłośnicy historii, architektury oraz aktywnego spędzania czasu mogą znaleźć 16 propozycji wycieczek rowerowych śladami gotyckich zamków. Aplikacja velomapa.pl umożliwia pobieranie tras w formacie GPX, co ułatwia planowanie wycieczek.

reklama

Proponowane trasy rozpoczynają się w: Lidzbarku Warmińskim, Olsztynie, Ostródzie, Nidzicy, Działdowie, Rynie, Giżycku, Kętrzynie, Malborku, Sztumie oraz Gniewie Kwidzynie oraz w Nowem. Dużym ułatwieniem podczas wycieczek są emaliowane tabliczki i plakaty z kodami QR umieszczone w strategicznych punktach turystycznych, które przekierowują do cyfrowej mapy.

Aplikacja, obok podstawowej funkcji nawigacji, dba również o bezpieczeństwo oraz dostępność trasy dla różnych grup użytkowników, oferując rozbudowane opcje, takie jak np. „Bezpiecznie na szlaku”. Funkcja ta umożliwia dodanie ważnych komunikatów dla użytkowników. Opcja „Szlak dla rodzin z dziećmi” zaś rekomenduje bezpieczne trasy w pobliżu zamków, idealne dla wycieczek z najmłodszymi.

reklama

Projekt ma na celu nie tylko promowanie historycznych miejsc, ale również przybliżenie wartości przyrodniczych okolic. Twórcy starali się również wydłużyć czas pobytu turystów w danym miejscu i przyciągnąć ich uwagę dodatkowymi atrakcjami regionu. Aplikacja dostępna jest na urządzeniach stacjonarnych i mobilnych; może posłużyć do planowania wyjazdów oraz zapewnić niezbędne informacje podczas samych wycieczek.

Interaktywne mapy zawierają zdjęcia, informacje historyczne i ciekawostki o obiektach, które są nie tylko źródłem wiedzy, ale również inspiracją dla turystów oraz narzędziem pracy dla lokalnych przewodników i osób z branży turystycznej. Szlak Zamków Gotyckich może stać się inspirującym cyfrowym przewodnikiem, który pomoże w odkrywaniu bogactwa i różnorodności tych niezwykłych regionów.

reklama

Projekt ten nie tylko wpisuje się w aktualne trendy cyfryzacji informacji turystycznej, ale również rozszerza wachlarz możliwości odkrywania dziedzictwa kulturowego Polski na nowe obszary, stając się ważnym elementem promocji i rozwoju turystyki. Oferuje poznanie historii w wyjątkowy sposób, dbając jednocześnie o praktyczne aspekty współczesnego podróżowania.

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia