-2 C
Olsztyn
niedziela, 10 grudnia, 2023
reklama
reklama

Zabójstwo w spokojnej dzielnicy Olsztyna. Paweł S. nie trafi do więzienia

OlsztynZabójstwo w spokojnej dzielnicy Olsztyna. Paweł S. nie trafi do więzienia

Sąd Okręgowy w Olsztynie postanowił umorzyć postępowanie karne przeciwko Pawłowi S. podejrzanemu o morderstwo własnego ojca oraz o kilka innych przestępstw. Biegli lekarze wydali opinie o niepoczytalności mężczyzny w chwili popełniania czynów. Do zdarzenia doszło 22 maja 2022 roku w Olsztynie. Z raportu prokuratora wynika, że Paweł S. spowodował liczne rany kłute na szyi ojca, co doprowadziło do natychmiastowego krwotoku i śmierci na miejscu.

reklama
Zabójstwo w spokojnej dzielnicy Olsztyna. Paweł S. nie trafi do więzienia prawo Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

Paweł S. był również oskarżony o naruszanie nietykalności cielesnej trzech innych osób: policjantki podczas jego zatrzymania, pielęgniarki podczas procedury pobierania krwi oraz strażnika więziennego na terenie aresztu śledczego. Dodatkowo zarzucano mu inne przestępstwa, takie jak nielegalne korzystanie z pojazdu, ucieczkę przed kontrolą policji, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, posiadanie marihuany oraz czyny chuligańskie.

Pod koniec kwietnia Prokurator Okręgowy w Olsztynie złożył do sądu wniosek o umorzenie postępowania ze względu na niepoczytalność podejrzanego podczas tych wydarzeń. Sąd zdecydował się umieścić Pawła S. w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. Opinia biegłych psychiatrów i psychologa zgromadzona w trakcie śledztwa wykazała, że Paweł S. nie posiadał zdolności do rozpoznawania znaczenia swoich działań oraz kierowania nimi. W materiale dowodowym wskazano również na ryzyko, że podejrzany mógłby w przyszłości dopuścić się podobnych czynów.

reklama
Zabójstwo w spokojnej dzielnicy Olsztyna. Paweł S. nie trafi do więzienia prawo Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

Rozprawa odbyła się za zamkniętymi drzwiami, a Sąd Okręgowy 25 października 2023 roku wydał ostateczne postanowienie, w którym zgodził się z argumentacją prokuratora. Decyzją sądu Paweł S. został umieszczony w zakładzie zamkniętym lecznictwa psychiatrycznego.

Postanowienie sądu jest prawomocne.

reklama

źródło: Sąd Okręgowy

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dis
14 listopada 2023 12:12

Przeczytałem artykuł, żeby dowiedzieć się która to jest ta spokojna dzielnica. No i dalej nie wiem.

Polecane
Ogłoszenia