2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Oszustwo na „córkę z zalanym telefonem” – olsztynianka straciła ponad 4 tysiące złotych

OlsztynOszustwo na „córkę z zalanym telefonem” – olsztynianka straciła ponad 4 tysiące...

Policjanci apelują do mieszkańców regionu o zachowanie czujności w związku kolejnymi atakami oszustów internetowych. Tym razem ich ofiarą padła 73-letnia kobieta, która uwierzyła w opowieść swojej rzekomej córki i przekazała oszustom ponad 4 tysiące złotych.

reklama

W czwartek, 9 listopada 2023 roku, olsztyńscy policjanci zostali powiadomieni o kolejnym zuchwałym przypadku wyłudzenia pieniędzy. Oszuści, wykorzystując zaufanie starszej pani, podali się za jej córkę. Poprzez komunikator internetowy poinformowali 74-latkę, że telefon dziewczyny wpadł do ubikacji i potrzebuje ona pieniędzy na zakup nowego smartfona. Seniorka bez wahania przelała pieniądze na podane przez „córkę” konto.

Kilka godzin później prawdziwa córka skontaktowała się ze swoją matką z właściwego numeru. Oszukana kobieta zdała sobie wówczas sprawę z oszustwa i natychmiast zgłosiła przestępstwo olsztyńskiej policji, która obecnie zajmuje się sprawą.

reklama

Funkcjonariusze policji w Olsztynie raz jeszcze przestrzegają, aby zawsze zachować ostrożność, zwłaszcza gdy chodzi o transakcje finansowe. Zalecają, aby nie klikać w podejrzane linki i nie otwierać wiadomości od nieznanych nadawców. Przed wykonaniem jakiegokolwiek przelewu lub przekazaniem środków, należy sprawdzić autentyczność prośby, najlepiej poprzez bezpośredni kontakt telefoniczny z osobą, która prosi o pieniądze. Pamiętać przy tym należy, że pośpiech w takich sytuacjach jest złym doradcą i może prowadzić do straty oszczędności życia.

Każdy, kto zauważy podejrzane zachowanie, powinien niezwłocznie poinformować odpowiednie służby w celu uniknięcia podobnych przypadków przestępczych w przyszłości.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia