27 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Port Lotniczy Olsztyn–Mazury rozszerza siatkę połączeń! Nowym kierunek na 2024 roku

SzczytnoPort Lotniczy Olsztyn–Mazury rozszerza siatkę połączeń! Nowym kierunek na 2024 roku

Port Lotniczy Olsztyn–Mazury poszerzy swoją siatkę połączeń podczas lata 2024. Jest to efekt współpracy z jednym z największych polskim touroperatorem – Itaką. Entuzjastycznie przyjęte połączenia do tureckiej Antalyi będą teraz uzupełnione o nowy kierunek – Bułgarię. Samoloty do bułgarskiego Burgas będą latać w każdy piątek od 21 czerwca do 6 września 2024 roku.

reklama

Marcin Kuchciński, marszałek województwa, wyraził zadowolenie z nowego kierunku oferty wakacyjnej i z rozszerzonej współpracy z Itaką. Podkreślił, że jest to efekt pozytywnego przyjęcia połączeń z Antalyą, które cieszyły się ogromną popularnością wśród mieszkańców regionu. Przyszłoroczna oferta będzie to odpowiedź na stale rosnący popyt i zainteresowanie usługami turystycznymi.

W sezonie letnim 2024 powróci połączenie do tunezyjskiej Enfidhy, obsługiwane przez biuro podróży Rainbow, oraz tureckiej Antalyi. Loty do tureckiego kurortu będą realizowane co środę, od czerwca do końca września.

reklama

Wiktor Wójcik, prezes zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o., który jest operatorem portu w Szymanach, był dumny z  zapewnienia mieszkańcom regionu oraz północno-wschodniej Polski szerszego wyboru kierunków wakacyjnych. Niewątpliwie wpłynie to na wygodę oraz komfort podróży.

Na pokładzie samolotu do Burgas będzie mogło zmieścić się 189 pasażerów, turyści spędzą w podróży około 2 godzin. W przyszłym roku wróci także promocja dla klientów Itaki wylatujących z Szyman: parking na terenie lotniska będzie kosztował 1 zł.

Przypomnijmy, że Bułgaria, określana mianem klejnotu Bałkanów, przyciąga turystów malowniczymi plażami i urokliwymi górami. Znana z krystalicznie czystych wód Morza Czarnego i piaszczystych plaż, jest szczególnie atrakcyjna dla rodzin z dziećmi oraz osób szukających nocnych atrakcji w Złotych Piaskach czy Słonecznym Brzegu.

reklama

Rezerwacje na sezon letni z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury są już dostępne online, zarówno przez stronę www.itaka.pl, jak i w salonach firmowych ITAKI oraz w wyselekcjonowanych biurach podróży.

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Turysta
10 listopada 2023 16:10

Szkoda że nie od połowy czerwca żeby załapać się na turnus przed wakacjami…..

Paul Mark
10 listopada 2023 13:31

Bardzo mnie się to niepodoba. Jedyny słuszny kierunek to Jasna Góra i Watykan

Polecane
Ogłoszenia