2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Akcja ratunkowa policjantów w Dobrym Mieście: reanimacja mężczyzny podczas zgłaszania kradzież

OlsztynAkcja ratunkowa policjantów w Dobrym Mieście: reanimacja mężczyzny podczas zgłaszania kradzież

W ostatnią sobotę, 4 listopada 2023 roku, w Dobrym Mieście policjanci z tamtejszego komisariatu udzielili pierwszej pomocy 46-letniemu mężczyźnie, który stracił przytomność podczas zgłaszania kradzieży swojego motoroweru.

reklama

Zdarzenie miało miejsce na jednej z miejscowych ulic. Oficer dyżurny olsztyńskiej komendy przyjął zgłoszenie o kradzieży pojazdu. Na miejsce wysłano st. post. Mateusza Kolasińskiego i st. post. Krzysztofa Postka z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście. Policjanci wraz z funkcjonariuszem z pionu kryminalnego wypytywali poszkodowanego o szczegóły zdarzenia.

Nagle mężczyzna zaczął uskarżać się na intensywny ból w klatce piersiowej, a następnie stracił przytomność. Policjanci natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W międzyczasie wezwany został Zespół Ratownictwa Medycznego. Dzięki szybkiemu i sprawnemu działaniu funkcjonariuszy, mężczyzna odzyskał funkcje życiowe przed przybyciem medyków i został przewieziony do szpitala.

reklama

Zgłoszony motorower nie został skradziony. Policjanci odnaleźli go na pobliskim parkingu, gdzie jak się później okazało, został bezpiecznie zaparkowany przez swojego właściciela.

Ratowanie zdrowia oraz życia ludzkiego to główny cel funkcjonariuszy, a skuteczna pomoc poszkodowanym daje dużą satysfakcję. Policja zachęca wszystkich zainteresowanych służbą do kontaktu z Sekcją Doboru KWP w Olsztynie, a informacje na temat rekrutacji do policji można znaleźć pod linkiem: https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/praca/rekrutacja-do-sluzby-w/rekrutacja-do-policji/491,Rekrutacja-do-Policji.html.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia