5 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

Weterani i żołnierze zaproszeni do Olsztyna: rusza „Żołnierski Listopad” z atrakcyjnymi zniżkami

OlsztynWeterani i żołnierze zaproszeni do Olsztyna: rusza „Żołnierski Listopad” z atrakcyjnymi zniżkami

Rusza oryginalna, promocyjna akcja „Żołnierski Listopad”, realizowana wspólnie z partnerami programu turystycznego „Visit Olsztyn – Nocujesz Zyskujesz”. Jest to doskonała okazja dla wszystkich żołnierzy, aby poczuć ducha historii i odkryć tajemne zakątki miasta Olsztyna.

reklama

W tym roku szczególnej uwadze polecamy wycieczki śladami jednego z największych Polaków w historii – Mikołaja Kopernika. Astronom przybył do Olsztyna ponad pięć wieków temu i to właśnie tu, w komnacie olsztyńskiego zamku, zaczął spisywać wnioski, do jakich doszedł, obserwując niebo. Tak powstało jego rewolucyjne odkrycie –  heliocentryczna teoria wszechświata.

Olsztyn pełen jest śladów dziedzictwa Mikołaja Kopernika, a najważniejsze znajdziemy w średniowiecznym gotyckim Zamku Kapituły Warmińskiej. To tam Kopernik stworzył swoje najważniejsze dzieło, a także z murów zamku bronił Olsztyna przed najazdem krzyżackim.

reklama

– Podkreślając obronne zasługi Kopernika dla Olsztyna, a także szczególny, patriotyczny wymiar listopada, który dla Polaków z okazji Święta Niepodległości jest czasem chwały, postanowiliśmy dedykować ten miesiąc naszym wojskowym – mówi dyrektor promocji UM Olsztyna, Krzysztof Otoliński.

Wydarzenie „Żołnierski Listopad” jest zaproszeniem do Olsztyna dla weteranów oraz żołnierzy: zawodowych, przeniesionych do rezerwy, Wojska Obrony Terytorialnej oraz dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej wraz z osobami towarzyszącymi.

W ramach promocji w listopadzie wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać ze specjalnej zniżki (15%) na noclegi w wybranych hotelach biorących udział w akcji „Visit Olsztyn – Nocujesz Zyskujesz”. Dodatkowo osoby nocujące w Olsztynie będą mogły skorzystać z dodatkowych zniżek na zakupy i usługi oferowane przez partnerów programu. Ta akcja to idealna okazja, by zbadać historyczne szlaki historyczne Olsztyna w atmosferze relaksu.

reklama

Wśród partnerów „Żołnierskiego Listopada” jest między innymi portal Defence24.

Szczegółowe informacje dostępne są na oficjalnej stronie „Visit Olsztyn – Nocujesz Zyskujesz”.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia