4 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

UWM realizuje projekt badawczy dotyczący komunikacji miejskiej: znamy szczegóły

OlsztynUWM realizuje projekt badawczy dotyczący komunikacji miejskiej: znamy szczegóły

Olsztyński uniwersytet dostrzega konieczność poprawy komunikacji miejskiej, a usprawnienie jej funkcjonowania to jedno z najważniejszych zadań w polityce miejskiej. Do realizacji tego ważnego projektu naukowcy z UWM-u zaangażowali taksówkarzy, kierowców komunikacji miejskiej, a nawet pasażerów, posługując się w tym celu specjalnie zaprojektowaną ankietą.

reklama

Projekt o nazwie „Algorytm monitorowania dynamiki zachowań komunikacyjnych w miejskich obszarach funkcjonalnych w aspekcie innowacji i zagrożeń” to ambitna inicjatywa finansowana przez Narodowe Centrum Nauki. Założeniem projektu jest przede wszystkim przeprowadzenie badań, które pozwolą określić wpływ innowacji i zagrożeń na zachowania podróżujących.

– Sprawne zarządzanie transportem i mobilnością na obszarach miejskich jest bez wątpienia jednym z najistotniejszych zagadnień związanych z polityką miejską” – mówi dr hab. Agnieszka Dawidowicz z Wydziału Geoinżynierii UWM. – Celem tej polityki jest zaplanowanie i zapewnienie odpowiednich sieci transportowych dostosowanych do współczesnych trendów w podróżach. Wszystkie nowe rozwiązania są nastawione na poprawę lub włączenie zupełnie nowych rozwiązań komunikacyjnych.

reklama

Projekt ma na celu opracowanie uniwersalnego, łatwego w zastosowaniu i ekonomicznego algorytmu geomatycznego do monitorowania zachowań i przyzwyczajeń komunikacyjnych. Aby to osiągnąć, naukowcy z Olsztyna przygotowali kwestionariusz składający się z 31 pytań, które można wypełnić w zaledwie 10 minut. Udzielanie odpowiedzi jest dobrowolne oraz anonimowe.

Badacze są przekonani, że zgromadzone dane pozwolą na realną poprawę usług komunikacyjnych w Olsztynie. Do połowy przyszłego roku przewidują zakończenie prac nad projektem. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w badaniu mogą wypełnić ankietę dostępną online.

Źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
August
7 listopada 2023 16:55

arbuz zakorkował miasto, doprowadził do zwężenia ulic co wpływa na przepustowość etc miał kaprys i tysiące ludzi cierpi

Pitagoras
8 listopada 2023 19:15

Gdzie ta ankieta? Jak coś ma się zmienić, jak nawet prosta wiadomość jest przedstawiana bez konkretów…

Polecane
Ogłoszenia