2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Trening z policyjnym instruktorem: kandydaci do policji doskonalili swoje umiejętności przed testem sprawności fizycznej

WęgorzewoTrening z policyjnym instruktorem: kandydaci do policji doskonalili swoje umiejętności przed testem...

Osoby ubiegające się o służbę w policji mieli okazję sprawdzić się przed rekrutacją pod czujnym okiem instruktora. Kandydaci ćwiczyli z pełnym zaangażowaniem, a instruktor korygował błędy i podpowiadał, jak technicznie pokonać każdą z przeszkód.

reklama

Aby zostać policjantem, należy przejść pozytywnie całą procedurę rekrutacyjną, która składa się z testu wiedzy, sprawdzianu sprawności fizycznej, testu psychologicznego i rozmowy kwalifikacyjnej. Dodatkowo każdy musi wykonać badania lekarskie i przedstawić zaświadczenie o braku przeciwwskazań do służby w policji.

Aby ułatwić kandydatom zdanie testu sprawności fizycznej, Komenda Powiatowa Policji w Węgorzewie zdecydowała o zorganizowaniu zajęć dla wszystkich chętnych. Trening odbył się 30 października 2023 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie. Na sali gimnastycznej kandydaci mogli sprawdzić swoją sprawność fizyczną, zweryfikować, które elementy policyjnego toru przeszkód sprawiają im najwięcej trudności i pod okiem instruktora doskonalić swoje umiejętności, aby poprawiać wyniki.

reklama

Wytyczne mówią, że pokonanie toru przeszkód w czasie nie dłuższym niż 1 minuta i 41 sekund jest warunkiem zaliczenia etapu postępowania kwalifikacyjnego. Warto dodać, że tor przeszkód oraz normy czasowe przeliczane na punkty są jednakowe dla kobiet i mężczyzn. W ten sposób rekrutacja do policji staje się bardziej dostępna, równa i sprawiedliwa.

Źródło: KPP Węgorzewo

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia