22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Weekend pełen zdarzeń na drogach Olsztyna – podsumowanie interwencji policji

OlsztynWeekend pełen zdarzeń na drogach Olsztyna – podsumowanie interwencji policji

Podczas ostatniego weekendu służby mundurowe w Olsztynie i powiecie olsztyńskim miały pełne ręce roboty. Funkcjonariusze pracowali na miejscu dwóch poważnych wypadków drogowych oraz dwudziestu czterech kolizji. Policjanci zatrzymali również kierowcę, który był pod wpływem alkoholu oraz osobę, która kierowała pojazdem mechanicznym pomimo sądowego zakazu.

reklama

W piątek olsztyńscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego forda. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat trzech.

W sobotę natomiast doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Fabrycznej i Poprzecznej w Dobrym Mieście. Kierujący toyotą nie zastosował się do zasady pierwszeństwa przejazdu i spowodował kolizję z kierowcą prowadzącym renault, które w rezultacie uderzyło w budynek przy skrzyżowaniu. Obaj kierowcy byli trzeźwi. W wyniku zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala.

reklama

Ten sam dzień przyniósł kolejne zgłoszenia o wypadku drogowym. Tym razem na ul. Leonharda w Olsztynie doszło do zdarzenia z udziałem pojazdu osobowego i motocyklisty. Z informacji policji wynika, że przyczyną zdarzenia mogło być nieustąpienie pierwszeństwa motocykliście przez kierującego osobową mazdą.

Również w niedzielę doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych na skrzyżowaniu ul. Iwaszkiewicza i Tuwima. Kierujący kią nie ustąpił pierwszeństwa toyocie, co doprowadziło do zdarzenia drogowego. W jego wyniku jedna osoba trafiła do szpitala, a sprawcy zdarzenia zatrzymano prawo jazdy.

Policja przypomina o konsekwencjach, jakie niesie ze sobą nieodpowiedzialna jazda. Za jazdę pod wpływem alkoholu czy też pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi grozi surowa kara, nawet do pięciu lat pozbawienia wolności. Policja apeluje więc o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

reklama
Weekend pełen zdarzeń na drogach Olsztyna – podsumowanie interwencji policji Na sygnale Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane