27 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Kierowca pod wpływem narkotyków, który spowodował śmiertelny wypadek, został skazany na 10 lat więzienia

IławaKierowca pod wpływem narkotyków, który spowodował śmiertelny wypadek, został skazany na 10...

Mężczyzna, który spowodował śmiertelny wypadek drogowy, został skazany na 10 lat pozbawienia wolności – poinformowała policja w Iławie. Sprawca, 43-letni mężczyzna, w trakcie prowadzenia ciężarówki był pod wpływem narkotyków.

reklama

Policjanci, którzy zajmują się zatrzymywaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, po długim czasie poszukiwań, zatrzymali 16 października 2023 roku mieszkańca Iławy.

Sprawa dotyczy tragicznego wypadku, który miał miejsce w 2018 roku. Kierowca ciężarówki jechał zbyt blisko za poprzedzającym go samochodem. Gdy pojazd zaczął hamować, 43-latek zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzając w nadjeżdżające osobowe audi, a następnie w jadącego tuż za nim volkswagena. W wyniku zdarzenia pięć osób zostało przetransportowanych do szpitala, m.in. helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jedna z osób zmarła kilka dni później.

reklama

Analiza miejsca wypadku wskazała, że nie tylko niezachowanie bezpiecznej odległości było przyczyną tragedii. Badania wykazały, że kierowca był pod wpływem narkotyków.

Po zgromadzeniu dowodów sąd zastosował wobec sprawcy tymczasowy areszt. Spędził on wtedy w więzieniu trzy miesiące. W poniedziałek, 16 października 2023 roku, mężczyzna ponownie trafił do aresztu. Tym razem wyrok był surowszy – winny wypadku odbędzie 10-letnią karę więzienia.

Każdy wypadek to suma różnych zdarzeń. Wielu z nich można uniknąć, bo tragiczne skutki często wynikają z błędów kierowców oraz ze złych decyzji.

reklama

źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia