17 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Wyborcze zaskoczenie w Olsztynie? Wyniki do Senatu z 75% komisji

OlsztynWyborcze zaskoczenie w Olsztynie? Wyniki do Senatu z 75% komisji

Wczorajsze wybory do Senatu RP w okręgu olsztyńskim przyniosły wiele niespodziewanych wyników. Pierwsze sondaże wskazywały na przegraną Lidii Staroń, co wywołało wiele emocji i dyskusji. Dzisiejsze, szczątkowe informacje z Państwowej Komisji Wyborczej (PKW) jeszcze bardziej komplikują sytuację.

reklama

Cząstkowe wyniki – niespodzianka w okręgu olsztyńskim

Wczesne sondaże przeprowadzone przez Ogólnopolską Grupę Badawczą sugerowały, że Lidia Staroń przegrała wybory, a mandat z okręgu olsztyńskiego zdobędzie Ewa Kaliszuk. Poranne pierwsze dane wskazywały, że jednak senator Staroń wyszła na prowadzenie. Kolejne godziny przyniosły dalsze, cząstkowe wyniki z PKW. Pokazują, że po podliczeniu 26 tysięcy głosów, to Ewa Kaliszuk wyprzedza Lidię Staroń. Zbigniew Purpurowicz (PiS), kolejny kandydat, zdobył natomiast 21,7% głosów. Jest to zaskakujący zwrot, który pokazuje, że wyciąganie ostatecznych wniosków na podstawie sondaży i cząstkowych wyników jest ryzykowne.

reklama
Wyborcze zaskoczenie w Olsztynie? Wyniki do Senatu z 75% komisji polityka Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
Wyniki z godziny 08:10

Wyniki z godziny 13:55. Nieoczekiwane zmiany w okręgu olsztyńskim

Najnowsze dane z Państwowej Komisji Wyborczej, pochodzące z 280 na 375 obwodów głosowania (co stanowi 74,67% wszystkich obwodów), przynoszą dalsze zaskakujące informacje. Ewa Kaliszuk z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni utrzymuje prowadzenie, zdobywając do tej pory 53 115 głosów, co stanowi 40,98% wszystkich oddanych głosów. Lidia Staroń, reprezentująca Komitet Wyborczy Wyborców Lidia Staroń – Zawsze po Stronie Ludzi, zdobyła 42 355 głosów, co daje jej 32,68% poparcia. Zbigniew Purpurowicz z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość ma na swoim koncie 22 858 głosów, co stanowi 17,64% głosów. Janusz Prucnal z Komitetu Wyborczego Konfederacja Wolność i Niepodległość zgromadził 8 549 głosów i 6,60% poparcia, a Anna Maria Orzechowska z Komitetu Wyborczego Wolni i Solidarni uzyskała 2 740 głosów i 2,11% poparcia.

Wyborcze zaskoczenie w Olsztynie? Wyniki do Senatu z 75% komisji polityka Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
???
16 października 2023 08:34

Będzie teraz miała dużo czasu żeby pomagać ludziom 🙂 Bo przecież ją “tak boli krzywda ludzka”

lans
16 października 2023 09:42

Jakie traci?! Jej kadencja sie skonczyla a sfrustrowani ludzie nie chca jej dalej w sencie wiec nic nie traci bo nie była przyspawana do tego stołka.

Polecane