5 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

Mieszkańcy zablokowali DK51 w godzinach szczytu. Chcą przywrócenia transportu zbiorowego

OlsztynMieszkańcy zablokowali DK51 w godzinach szczytu. Chcą przywrócenia transportu zbiorowego

Czara goryczy się przelała. Mieszkańcy miejscowości w podolsztyńskiej gminie Dobre Miasto chcą przywrócenia transportu publicznego. 

reklama

Mieszkańcy gminy Dobre Miasto powiedzieli dziś głośne „dość” i zablokowali DK51 w godzinach szczytu. Mieszkańcy Barcikowa wraz z Kolonią, Cerkiewnika, Kabikiejm Dolnych i Kabikiejm od miesięcy zmagają się z wykluczeniem komunikacyjnym. Jak sami podkreślają, władze gminy ograniczają ich prawa do swobodnego przemieszczania się. 

Problemem małych miejscowości w gminie Dobre Miasto jest brak dostępu do komunikacji zbiorowej. Mieszkańcy, którzy nie posiadają własnego samochodu zostali odcięci od świata. Ich prośby na niewiele się zdały, więc grupa zdenerwowanych mieszkańców zdecydowała się zablokować ruchliwą drogę 51, i to w godzinach szczytu komunikacyjnego. Blokada trwała około godzinę a drogę blokowało kilkadziesiąt osób.

reklama

Żądania protestujących wobec władz gminy są prozaiczne: po prostu przywrócenie zabranego transportu publicznego w miejscowościach: Barcikowo, Kolonia Barcikowo, Cerkiewnik, Kabikiejmy Dolne, Kabikiejmy.

– Wstydem dla polskiego państwa powinno być to, że w 2023 roku to, czy mieszkańcy mniejszych miejscowości dostaną się do lekarza, pracy czy szkoły, zależy od życzliwości sąsiada z samochodem. Komunikacja zbiorowa powinna dojeżdżać do każdej miejscowości a nie tylko tam, gdzie jest to opłacalne dla prywatnego przewoźnika. Dziś wraz z mieszkańcami Cerkiewnika, Barcikowa i Kabikiejm protestujemy, by walczyć z wykluczeniem komunikacyjnym, które ich dotyka. – mówi obecny na proteście działacz społeczny z Olsztyna Łukasz Michnik.

Finansowane przez KW Nowa Lewica

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

11 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
zic
13 października 2023 23:42

Michnik na proteście a to jego protoplaści z SLD likwidowali te połączenia

Olsztyn przeprasza za staroń.
13 października 2023 22:14

Olsztyn czeka na obwodnicę już 20 lat .
Przez was patafiany . Karma wraca

Polecane
Ogłoszenia