20 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Niemczycki w trasie, zbliża się do Olsztyna ze 160 mld zł na przyczepie

OlsztynNiemczycki w trasie, zbliża się do Olsztyna ze 160 mld zł na...

W ostatni dzień kampanii wyborczej kandydat do Sejmu Ignacy Niemczycki ruszył ze wsi pod Mikołajkami do Olsztyna traktorem z przyczepą z symbolicznymi 160 mld zł. To tyle ile Polska ma otrzymać z unijnego KPO. 

reklama

– Polska zasługuje na pieniądze z KPO. Z tych 160 mld około 9 mld może trafić na rozwój naszego regionu, rozwój Olsztyna, Warmii i Mazur. Rządy PiS tocząc absurdalną wojnę z Unią powstrzymują zielony rozwój naszego regionu. Wyborcy rozliczą ich za to już w niedzielę – tłumaczy. 

– Za nami już przystanki w Mikołajkach, Mrągowie, Sorkwitach, zaraz z Biskupca ruszamy do Barczewa. Atmosfera super, choć droga niełatwa, jedziemy mniejszymi drogami, by nie blokować ruchu – mówi Niemczycki. 

reklama

Kandydat rozmawia z wyborcami i odpowiada na ich wszelkie pytania przy kawie, herbacie i ciastku. Happening zakończy się na Kortowie, gdzie Niemczycki zorganizuje silent disco.

Skąd wybór osobliwego środku transportu? – Od pięciu lat prowadzę gospodarstwo na Mazurach. Chcę pokazać wyborcom, że łącze w sobie dwie perspektywy – osoby świadomej problemów i specyfiki regionu, ale i człowieka z kompetencjami potrzebnymi do zajmowania się dyplomacją unijną. W moim poprzednim zawodzie negocjowałem środki z Unii dla Polski, wiem, jak to zrobić i w Sejmie zajmę się tym jak najszybciej. – podkreśla Niemczycki. 

Ignacy Niemczycki kandyduje z drugiego miejsca listy Trzeciej Drogi w okręgu olsztyńskim. Od 5 lat prowadzi ekologiczne gospodarstwo na Mazurach. Łączy to z kierowaniem pracami Fundacji Centrum im. Bronisława Geremka. Dawniej pracował w służbie cywilnej i bezpośrednio w Brukseli zajmował się negocjowaniem środków unijnych dla Polski.

reklama

Tutaj relacja z Mrągowa (na fan-page’u kolejne są dodawane na bieżąco) 

https://www.facebook.com/reel/838147751137052

Do Olsztyna pochód ciągników wjedzie najpewniej ok 17:30 od ul. Jagiellońskiej, dalej Partyzantów przez centrum na Kortowo. O postępach przejazdu informujemy na bieżąco tutaj https://twitter.com/ignacyn

Finansowane przez KKW Trzecia Droga PSL i Polska 2050

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paul Mark
13 października 2023 20:24

Te koleś najpierw odzyskaj ukradzione OFE i Vat od rudego z wermachtu .

Obiecanki.
13 października 2023 19:23

Niech się nie zdziwi EU nie ma teraz kasy,pół Afryki zmierza do Europy po zasiłki.

Polecane
Ogłoszenia