-2 C
Olsztyn
niedziela, 10 grudnia, 2023
reklama
reklama

Policja zatrzymała poszukiwanych: jednego za rozbój, a drugiego za nieopłaconą grzywnę

OstródaPolicja zatrzymała poszukiwanych: jednego za rozbój, a drugiego za nieopłaconą grzywnę

W trakcie wypełniania codziennych obowiązków policjanci doprowadzają również do aresztowania osób, które próbują uniknąć odpowiedzialności. W ostatnich dniach funkcjonariusze z posterunku w Dąbrównie zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, na którego nałożona była kara pozbawienia wolności za przestępstwo rozboju.

reklama

Zatrzymany, 30-letni mężczyzna, był poszukiwany przez służby porządkowe w celu odbycia kary 7 miesięcy pozbawienia wolności za rozbój.

Jednak nie tylko tak poważne przestępstwa są ścigane przez policję. W Morągu, 32-letni mężczyzna, został zatrzymany za nieopłaconą grzywnę. Zastosowano wobec niego karę zastępczą, która spowodowała, że zamiast grzywny, osadzono zatrzymanego na 25 dni pobytu w zakładzie karnym.

reklama

Policja poszukuje osób na podstawie listów gończych, zarządzeń sądowych, postanowień lub nakazów doprowadzenia, które mają na celu ustalenie miejsca pobytu poszukiwanej osoby lub przeprowadzenie z nią czynności procesowych.

Poszukiwane osoby często są zatrzymywane w swoim miejscu zamieszkania, ale także podczas legitymowania w związku z innymi drobnymi wykroczeniami, takimi jak spożywanie alkoholu czy zaśmiecanie.

reklama

Niemniej jednak statystyki zatrzymań jasno pokazują, że przestępcy nie mogą spać spokojnie. Mogą jedynie karę odwlec w czasie, ale nie unikną odpowiedzialności za złamanie zasad praw.

źródło: KPP Ostróda

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia