fbpx
-6 C
Olsztyn
wtorek, 28 listopada, 2023
reklama
reklama

Kto jest ojcem Łukasza Michnika? Charakterystyczne nazwisko to przypadek?

OlsztynKto jest ojcem Łukasza Michnika? Charakterystyczne nazwisko to przypadek?

O Łukaszu Michniku jest w Olsztynie głośno. Działacz społeczny znany z podejmowania wielu pracowniczych i lokatorskich interwencji na Warmii i Mazurach prowadzi aktualnie bardzo widoczną kampanię wyborczą do Sejmu. Wiele osób upatruje w nim przyszłego posła. Czy nazwisko mu w tym pomaga?

reklama

Jeśli słyszymy „Michnik” to nasze pierwsze skojarzenie wędruje w kierunku działacza opozycyjnego za czasów PRL-u i założyciela oraz redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” – Adama Michnika. W Olsztynie mamy jednak swojego Michnika! Co prawda nie Adama, ale Łukasza, jednak charakterystyczne nazwisko zapada w pamięć i wielu z nas zachodzi w głowę, jaki młody działacz społeczny z Olsztyna ma związek z sędziwym już redaktorem naczelnym „Wyborczej”?

O tym, że mieszkańcy Olsztyna są tego ciekawi nie trzeba nikogo przekonywać. Jednym z głównych haseł po wpisaniu w Google frazy „Łukasz Michnik” jest dopasowanie „Łukasz Michnik ojciec”. Google jednak nie daje nam pełnej odpowiedzi na pytanie, dlatego postanowiliśmy zapytać kandydata Lewicy o jego pochodzenie.

reklama
Mieszkańcy zablokowali DK51 w godzinach szczytu. Chcą przywrócenia transportu zbiorowego

Łukasz Michnik rozwiewa wątpliwości – Nie jestem w żaden sposób spokrewniony z założycielem Gazety Wyborczej. Mój dziadek ma na imię Adam, ale jest pułkownikiem Wojska Polskiego, nie dziennikarzem. Dziś na opozycji jestem nowy, inny Michnik. 15 października proponuję dać mu szansę w wyborach. 

Jak się okazuje wszystkie teorie spiskowe łączące młodego Michnika z „Gazetą Wyborczą” upadają w jednej chwili. Jednak jedno jest faktem, że Adam Michnik jest w historii nowożytnej Polski postacią równie znaną i zasłużoną, co kontrowersyjną. Zapytaliśmy więc Łukasza Michnika, czy jego nazwisko mu czasami nie przeszkadza.

reklama

– Nie zwracam na to uwagi, po prostu robię swoje. Prowadzę interwencje, działam społecznie i piszę nową historię Michnika. Łukasz Michnika

Michnik rozpoczął marsz na parlament w amerykańskim stylu. Tego Olsztyn jeszcze nie widział!
Kto jest ojcem Łukasza Michnika? Charakterystyczne nazwisko to przypadek? polityka Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ala
13 października 2023 13:19

Chwała Bogu że ten Michnik nie ma nic wspólnego z typem z GW.

Polecane
Ogłoszenia

Marcin Kulasek: Co nam załatwili spadochroniarze? [OPINIE]

Mieszkańcy zablokowali DK51 w godzinach szczytu. Chcą przywrócenia transportu zbiorowego