14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Nowa atrakcja turystyczna? Diabelski młyn w sercu Olsztyna!

OlsztynNowa atrakcja turystyczna? Diabelski młyn w sercu Olsztyna!

Pojawił się pomysł na nową atrakcję turystyczną w centrum Olsztyna. Na ulicy Mochnackiego stanie diabelski młyn?

reklama

Diabelski młyn jest kołem widokowym o średnicy sięgającej nawet kilkudziesięciu metrów.

Wniosek w tej sprawie trafił właśnie do Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie, o czym poinformowała „Gazeta Wyborcza”.

reklama

– To całkowicie prywatne i komercyjne przedsięwzięcie. Obecnie poprosiliśmy o uzupełnienie złożonej dokumentacji. Jeżeli to się stanie, to wtedy będziemy podejmować decyzje – powiedział rzecznik Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie Michał Koronowski.

Rzecznik poinformował również, że pomysłodawca zasugerował miejsce, w którym inwestycja mogłaby stanąć: parking samochodowy przy ulicy Mochnackiego. Karuzela miałaby zająć osiem miejsc postojowych.

Na Mazurach jest już koło widokowe

Takie koło niedawno postawiono na przykład w Giżycku.

reklama

– Jednym z tematów, który zdominował dyskusje w ostatnich dniach, jest montaż koła widokowego w Lunaparku „Bajka” Giżycko. Jest to jeden z głównych punktów realizacji zawartej umowy na dzierżawę tego terenu. Do tego zrealizowany przed terminem i nie jest ostatnim nowym elementem giżyckiego lunaparku. Koło jest widoczne z daleka i z pewnością już robi wrażenie – mówił w kwietniu burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz.

Diabelski młyn przyciąga turystów

Diabelski młyn po raz pierwszy w Polsce został udostępniony w lipcu 2014 roku podczas Jarmarku św. Dominika w Gdańsku. Cieszył się dużym zainteresowaniem, wrócił więc rok później i do dziś jest jedną z atrakcji Trójmiasta.

Ma prawie 50 metrów wysokości (czyli sięga 12. piętra), 36 ogrzewanych i klimatyzowanych gondoli, w tym jedną gondolę VIP, posiadającą szklaną podłogę.

Ubiegłoroczne koło miało 55 metrów wysokości i 42 klimatyzowane gondole.

Centrum rozrywki pod Olsztynkiem

W Łutynówku pod Olsztynkiem wciąż mówi się o mającym powstać centrum rozrywki, którego budowę planuje Grupa Ptak. Jedną z atrakcji ma być tzw. wieża swobodnego spadania, pozwalająca wjechać windą na znaczną wysokość, aby z niej gwałtownie i niespodziewanie spadać i hamować.

Wieża ma mieć 150 metrów wysokości i być najwyższą na świecie.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia