21 C
Olsztyn
sobota, 13 lipca, 2024
reklama

Podsumowanie weekendowych zdarzeń na drogach powiatu ostródzkiego: jeden wypadek, osiem kolizji i nietrzeźwy kierowca

OstródaPodsumowanie weekendowych zdarzeń na drogach powiatu ostródzkiego: jeden wypadek, osiem kolizji i...

Miniony weekend na drogach Ostródy i okolic nie należał do spokojnych. Policja odnotowała 1 wypadek drogowy oraz 8 kolizji drogowych. Zatrzymała także 1 nietrzeźwego kierowcę, któremu odebrano prawo jazdy.

reklama

W sobotę na prostej drodze ekspresowej S7, na wysokości miejscowości Sople 49-letni kierowca nissana podczas wykonywania manewru wyprzedzania stracił kontrolę nad pojazdem. Mężczyzna zjechał na prawą stronę jezdni, uderzył w barierę ochronną i przewrócił się na dach. W wyniku tego zdarzenia kierujący oraz 50-letnia pasażerka musieli zostać przewiezieni do szpitala. Droga w kierunku Gdańska była przez jakiś czas zablokowana.

Do kolejnego zdarzenia doszło na jednym z osiedli w Ostródzie, gdzie 35-letni kierowca hondy stracił panowanie nad pojazdem. Uszkodził bramę wjazdową na własnej posesji, staranował garaż naprzeciwko swojego domu i uderzył w tył zaparkowanego tam pojazdu, który z kolei wpadł na ścianę garażu. Policjanci na miejscu zbadali stan trzeźwości kierującego – w jego organizmie wykryto prawie 2 promile alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy i pobrano krew do dalszych badań.

reklama

Podczas weekendu policjanci mieli pełne ręce roboty, kontrolując uczestników ruchu drogowego. Przeprowadzili łącznie 133 kontrole, za popełnione wykroczenia nałożyli łącznie 72 mandaty karne oraz zweryfikowali blisko 243 osoby pod kątem trzeźwości. Liczby te pokazują, że przestępstwa drogowe to ciągle palący problem naszego społeczeństwa. W weekendy, gdy ruch jest zwiększony, drogi stanowią obszar szczególnie niebezpieczny i wymagający od nas szczególnej ostrożności.

źródło: KPP Ostróda

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane