20 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Bezpieczny mecz: jak olsztyńscy policjanci zabezpieczali spotkanie drużyn Stomilu Olsztyn i Olimpii Elbląg

OlsztynBezpieczny mecz: jak olsztyńscy policjanci zabezpieczali spotkanie drużyn Stomilu Olsztyn i Olimpii...

Policja z Olsztyna wspierana przez funkcjonariuszy z powiatów garnizonu warmińsko-mazurskiego oraz oddziału prewencji z Olsztyna, Gdańska i Bydgoszczy zabezpieczała w miniony weekend mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Stomilu Olsztyn i Olimpii Elbląg. Działalność funkcjonariuszy w dużej mierze skupiała się na zapewnieniu bezpieczeństwa zarówno zawodnikom, jak i kibicom.

reklama

Mecz odbył się w niedzielę, 8 października 2023 roku, na stadionie przy al. Piłsudskiego, gdzie o 16:15 do orkiestry kibiców dołączyły dźwięki gwizdka sędziowskiego otwierającego rozgrywkę. Nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz kibiców czuwali policjanci, a ich obecność była widoczna zarówno przed rozpoczęciem meczu, jak i po jego zakończeniu.

Funkcjonariusze patrolowali trasy dojazdowe do stadionu, jego okolice oraz pobliskie skrzyżowania, czuwając nad tym, aby każdy uczestnik meczu mógł bezpiecznie dotrzeć na stadion i wrócić do swojego domu. W trakcie rozgrywek policjanci dbali o utrzymanie ładu i porządku, zabezpieczając również stadion, aby nie doszło do żadnych naruszeń przepisów związanych z imprezami masowymi.

reklama

Podczas rozgrywek zarówno w Olsztynie, jak i w okolicach stadionu nie zanotowano żadnych poważniejszych incydentów, które mogłyby narazić na niebezpieczeństwo uczestników meczu oraz mieszkańców.

Mimo dużej liczby osób atmosfera na stadionie była spokojna, a wśród zgromadzonych nie doszło do żadnych starć czy innych niebezpiecznych sytuacji. Mecz przeszedł bez większych zakłóceń, co świadczy o skutecznej strategii zabezpieczenia i dobrze wróży na przyszłe, podobne imprezy.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia