17 C
Olsztyn
środa, 19 czerwca, 2024
reklama

Inicjatywa sportowa od wojewody Artura Chojeckiego. Turniej piłkarski dla najmłodszych w Olsztynie

OlsztynInicjatywa sportowa od wojewody Artura Chojeckiego. Turniej piłkarski dla najmłodszych w Olsztynie

W ostatnim czasie Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski, zainicjował turniej piłkarski dla dzieci urodzonych w roku 2014. Turniej odbył się na Dajtkach w Olsztynie i objął nad nim wojewoda patronat honorowy. Działanie to wpisuje się w szersze zainteresowanie Chojeckiego aktywizowaniem i wspieraniem młodych ludzi w regionie.

reklama

“Uważam, że aktywizowanie i wspieranie w tym zakresie młodych ludzi jest niezwykle istotne. To na nas, dorosłych, ciąży obowiązek zadbania o zdrowie naszych dzieci”, mówi Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski.

Zorganizowanie turnieju dla najmłodszych jest nie tylko sposobem na promocję zdrowego stylu życia, ale również sposobem na integrację społeczności lokalnej. Dzieci mają szansę nie tylko rozwijać swoje umiejętności piłkarskie, ale też nawiązywać nowe znajomości i uczyć się pracy zespołowej.

reklama

Inicjatywa wojewody została ciepło przyjęta zarówno przez rodziców, jak i samych uczestników. Turniej stanowił nie tylko możliwość rywalizacji, ale i dobrą zabawę dla najmłodszych. Obecność wojewody na wydarzeniu dodatkowo podkreśliła wagę, jaką przywiązuję on do aktywizowania młodego pokolenia.

Aktywne spędzanie czasu i sport są nie tylko dla dzieci ważne, ale i dla całej społeczności. Takie działania mogą bowiem przyczyniać się do budowania zdrowszej, bardziej zintegrowanej społeczności, co w dłuższej perspektywie przyniesie korzyści dla całego regionu.

reklama

Artur Chojecki podkreśla, że to nie ostatnia tego typu inicjatywa. Planowane są kolejne wydarzenia, które mają na celu wsparcie i rozwijanie młodych talentów na różnych polach – nie tylko w sporcie, ale również w kulturze i nauce.

Takie inicjatywy jak ta są dowodem na to, że lokalne władze są coraz bardziej świadome potrzeb najmłodszych mieszkańców i stawiają na ich rozwój i dobrobyt.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ala
7 października 2023 20:53

Kiełbasa wyborcza?

Armagedon Biada
7 października 2023 21:38

Lansowanie się przed wyborami….. Wstydu nie macie pucy buty……Szok

Polecane