10 C
Olsztyn
sobota, 13 kwietnia, 2024
reklama

Ratownictwo w praktyce: olsztyńskie warsztaty dla policyjnych specjalistów od poszukiwań

OlsztynRatownictwo w praktyce: olsztyńskie warsztaty dla policyjnych specjalistów od poszukiwań

W Kręsku, w powiecie olsztyńskim, odbyło się szkolenie, w którym udział wzięli policyjni „poszukiwacze”. Są to wyspecjalizowani funkcjonariusze jednostki policji, którzy dzięki swojej pracy często ratują życie zaginionych. Ich zadanie nie jest łatwe – muszą działać szybko i profesjonalnie. Dzięki nieustającej pracy nad swoimi umiejętnościami efektywnie wykorzystują dostępne środki, które pomagają sprostać temu trudnemu zadaniu.

reklama

Inicjatywę zorganizowania szkolenia podjęła Grupa Ratownictwa PCK Olsztyn. W czwartek 05.10.2023 roku odbyły się manewry ratownicze, które skoncentrowane były na poszukiwaniu osób zaginionych. Ćwiczenia, w którym wzięły udział służby oraz instytucje pomocowe, miały miejsce w Ośrodku Szkoleniowym PCK w Kręsku. Celem warsztatów było nabycie praktycznej wiedzy i wymiana doświadczeń, co ma przyczynić się do zwiększenia skuteczności przyszłych akcji poszukiwawczych.

Zespół specjalistów z Wydziału ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na zaproszenie organizatorów również wziął udział w warsztatach. Policjanci przekazali cenną wiedzę na temat metod i technik poszukiwań.Szkolenie z udziałem policyjnych poszukiwaczy

reklama

W skład grupy „poszukiwaczy” wchodzą policjanci, którzy przeszli specjalistyczne szkolenia. Zadaniem grupy jest ściganie osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości oraz poszukiwanie zaginionych, których życie bądź zdrowie jest zagrożone. Działania te są często skomplikowane i wielowątkowe, które wymagają rozległych działań terenowych.

Organizatorzy ćwiczeń zachęcają do wstąpienia do policyjnej służby. Praca w policji to nie tylko praca za kierownicą radiowozu, ale także współpraca ze zwierzętami tropiącymi, praca „pod przykrywką”, rozwiązywanie niewyjaśnionych spraw i ciągłe staranie się o bycie jeden krok przed przestępcami. To także troska o bezpieczeństwo lokalnej społeczności, dzieci i seniorów oraz bycie wsparciem dla osób, które tego potrzebują.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia