25 C
Olsztyn
niedziela, 16 czerwca, 2024
reklama

Olsztyński kandydat Trzeciej Drogi za depenalizacją trawki i z propozycjami dla młodych

OlsztynOlsztyński kandydat Trzeciej Drogi za depenalizacją trawki i z propozycjami dla młodych

Ignacy Niemczycki przedstawił w środę swoje postulaty dla młodych. Chce m.in. depenalizacji marihuany, równych praw dla kobiet i grup mniejszościowych, akademików za 1 zł.

reklama

Konferencja prasowa odbyła się przed Starą Kotłownią na Kortowie w Olsztynie. Ignacy Niemczycki stwierdził, że chce przedstawić dwa postulaty dotyczące „kopcenia”.

– Po pierwsze, w interesie młodych jest jak najszybsza walka z katastrofą klimatyczną. Musimy odejść od węgla – w 2035 r. udział węgla w tzw. miksie energetycznym powinien być minimalny, a w 2040 r. zerowy. Zamiast tego powinniśmy przejść na odnawialne źródła energii i atom, z gazem jako możliwym paliwem przejściowym, tak by w 2050 r. osiągnąć neutralność klimatyczną. Skorzystają na tym też rolnicy, którzy dziś mierzą się z anomaliami pogodowymi.

reklama

– Po drugie, uważam, że o ile kopcenie węglem jest złe, to kopcenie marihuany powinny być legalne. To absurdalne, że za małe ilości suszu młode osoby trafiają do więzienia, mają sprawy. Jestem za depenalizacją marihuany. Widzę też potencjał w uprawach dla rolników – w USA jest to już cały biznes. Szkodliwość marihuany jest mniejsza niż alkoholu. Czas skończyć z hipokryzją w tej sprawie.

Niemczycki jest też za szybkim odwróceniem wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji i zorganizowaniem referendum w sprawie dopuszczalności aborcji do 12. tygodnia ciąży, sam deklaruje, że zagłosuje za. Dla Niemczyckiego referendum to sposób na obejście prawdopodobnego weta Prezydenta Dudy, ale widzi też potrzebę podjęcia decyzji przez obywateli i obywatelki. Trzecia Droga proponuje też 100% finansowania in-vitro z budżetu państwa i finansowanie antykoncepcji z NFZ.

Dla studentów Niemczycki i Trzecia Droga proponują akademik za 1 zł. – Młode osoby spoza dużych miast muszą mieć możliwość zamieszkania w ośrodku uniwersyteckim. To plan na wyrównanie szans i inwestycja w przyszłość. Trzecia Droga będzie też promować najem długoterminowy. Proponuje też bilet na całą krajową komunikację publiczną za 150 zł miesięcznie.

reklama

– Miłość nie wyklucza – stwierdził Niemczycki, postulując wprowadzenie związków partnerskich, też dla osób tej samej płci. To postulat Polski 2050 Szymona Hołowni, ale Niemczycki twierdzi, że będzie przekonywał społeczeństwo do postulatów równości małżeńskiej. – To nie jest sprawa podlegająca tradycyjnym podziałom politycznym, w Wielkiej Brytanii tą sprawą zajął się rząd konserwatywny. Nastawienie obywateli i obywatelek się zmienia, ale potrzeba tu jeszcze pracy, żeby takie zmiany odbywały się w oparciu o zgodę społeczną.

– W Polsce 2050 umówiliśmy się, że w sprawach tzw. światopoglądowych mamy plan minimum, ale też nie ma dyscypliny partyjnej. Jestem jedną z tych osób, które mają bardziej postępowe poglądy i uważam, że uczciwie jest o tym wyraźnie dać znać wyborcom. Lista Trzeciej Drogi jest pod tym względem zróżnicowana, a nawet wśród kandydatów Polski 2050 w Olsztynie są różne opinie.

Ignacy Niemczycki (Polska 2050 Szymona Hołowni), kandyduje do Sejmu z drugiego miejsca z list Trzeciej Drogi w okręgu olsztyńskim.

Finansowane przez KKW Trzecia Droga PSL – PL2050 Szymona Hotowni

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Wiesław
5 października 2023 15:29

Kolejny zielony oszołom, który chce zamykać kopalnie i elektrownie. Człowieku jak jesteś taki “eko” to zrezygnuj z przyłącza elektrycznego, postaw na balkonie lub dachu panele fotowoltaiczne i sprawdź jak długo pociągnie telewizor, komputer, lodówka, oświetlenie, grzejniki, pralka itp. A i jeszcze sprawdź czy dosięgniesz przedłużaczem z okna mieszkania do swojego samochodu, bo przecież popierasz zakaz sprzedaży samochodów spalinowych.

Zajac
5 października 2023 18:39

Ten co pędził 253km/h i zabił rodzinę w wypadku grozi mu do 8 lat. Za gram trawki która samemu posadziłeś grozi do 12 lat. Czyli gram trawy jest bardziej szkodliwy niż zabicie rodziny na drodze wg polskiego prawa .

Polecane