14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Porady dla działkowiczów: jak zabezpieczyć swoje mienie przed włamaniem.

MrągowoPorady dla działkowiczów: jak zabezpieczyć swoje mienie przed włamaniem.

Jesień to czas, kiedy sezon działkowy dobiega końca. Ostatnie prace porządkowe, sprzątanie i przygotowanie ogródków do zimy, to codzienność dla wielu właścicieli altanek. Jednak jest to również okres wzmożonych włamań do działkowych domków. Funkcjonariusze przypominają o konieczności zabezpieczenia mienia.

reklama

Sami działkowcy bardzo często zaniedbują kwestię odpowiedniego zabezpieczenia wartościowych przedmiotów pozostawionych na działkach. Niepochowane kosiarki, piły, agregaty, grille czy butle gazowe często są faktem. Niedostateczne zabezpieczenie może zachęcić złodziei do działania, co stanowi duże zagrożenie dla naszej własności.

Policjanci podkreślają, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Przede wszystkim wskazują, że wartościowe rzeczy nie powinny być zostawiane na działkach, ale przechowywane w bezpiecznych pomieszczeniach. Dodatkowo warto pamiętać o zachowaniu dokumentów gwarancyjnych nowego sprzętu z numerami fabrycznymi. Policja radzi również oznaczać nasze mienie w widoczny sposób i zrobić jego dokumentację fotograficzną.

reklama

Altankę czy domek działkowy powinniśmy zabezpieczać w podobny sposób, jak robimy to z naszymi domami czy mieszkaniami. Atestowane zamki w drzwiach, oknach i bramach z pewnością utrudnią działania złodziei. Stan zabezpieczeń musi być regularnie kontrolowany, gdyż kilkumiesięczna nieobecność właściciela może zachęcić włamywacza do działania.

Policjanci zwracają również uwagę na obserwację otoczenia. Obce osoby kręcące się bez celu wokół altanek mogą być potencjalnymi złodziejami. Dobrym rozwiązaniem może być utrzymywanie dobrych relacji z sąsiadami, wymiana numerów telefonicznych oraz wzajemna obserwacja działek.

Policja przypomina, że pomoc można uzyskać od dzielnicowego, który opiekuje się terenem działek. Wszelkie podejrzane sytuacje należy też niezwłocznie zgłaszać. Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu mienia oraz zwracaniu uwagi na potencjalne zagrożenia działki będą bezpieczne.

reklama

źródło: KPP Mrągowo

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia