22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Sztuczna skóra do tatuażu – rozwiązanie nie tylko dla początkujących

Materiał partneraSztuczna skóra do tatuażu – rozwiązanie nie tylko dla początkujących

Wykonywanie tatuaży to fantastyczna pasja, która przynosi mnóstwo frajdy. Ale to także wielka odpowiedzialność. Zwłaszcza na początku kariery tatuatorzy obawiają się, że ich nieudane próby zostaną z klientem już do końca życia. Ale nie musi tak być. Sztuczna skóra do tatuażu to znakomity materiał treningowy, który przyda się również bardziej doświadczonym artystom.

reklama

Na czym polegają sztuczne skóry do tatuażów?

Powstawaniu pierwszych tatuaży zwykle towarzyszy stres. W końcu zarówno tatuażysta, jak i osoba tatuowana doskonale zdają sobie sprawę z tego, że dowód warsztatowych niedociągnięć będzie trwale naniesiony na skórze. Poza tym sam proces tatuowania niewprawioną ręką często okazuje się jeszcze bardziej bolesny, a w skrajnych przypadkach taki tatuaż może mieć również katastrofalny wpływ na zdrowie klienta.

W ferworze walki zdecydowanie łatwiej o zanieczyszczenie świeżej rany czy sięgnięcie po niewłaściwe środki. Ale mamy dobrą informację: aby rozwijać umiejętności i zobaczyć, jak tatuaż będzie prezentował się w rzeczywistości, nie trzeba podejmować żadnego ryzyka.

reklama

Syntetyczna skóra do tatuażu to specjalnie zaprojektowany materiał, który zachowuje się w sposób zbliżony do ludzkiej skóry. Możesz wobec tego tworzyć dowolną liczbę tatuaży i wdrażać w życie nowe projekty bez dodatkowego stresu.

Jak wybrać sztuczną skórę do tatuażu?

Jak widzisz, ten materiał treningowy powinien znaleźć się w pierwszej wyprawce każdego miłośnika tatuowania. Ale oczywiście kluczową rolę odgrywa jakość. Dostępna w sklepie Orakon sztuczna skóra do tatuażu jest tworzona z myślą o tatuatorach.

Wybierając ją, zyskujesz więc pewność, że będzie jak najbardziej zbliżona do ludzkiej skóry, na której już niedługo rozpoczniesz pracę. Oczywiście na tym materiale nie warto oszczędzać. Stawiaj na sztuczne skóry do tatuażów polecane i doceniane przez profesjonalistów. Dzięki temu unikniesz rozczarowania i zyskasz pewność, że trening będzie przebiegał sprawnie i pozwoli Ci rozwinąć umiejętności.

reklama

Tatuaż na sztucznej skórze: nie tylko na start

Syntetyczna skóra do tatuażu kojarzy się z początkującymi tatuażystami, którzy dopiero czynią pierwsze przymiarki do tego fascynującego zawodu i jeszcze nie zdecydowali się na rozpoczęcie pracy z klientami. Nic w tym dziwnego, bo rzeczywiście to właśnie w pierwszej fazie szkolenia odgrywa decydującą rolę. Ale nie oznacza to wcale, że na późniejszych etapach rozwoju kariery można o niej zapomnieć.

Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom i przede wszystkim świetnemu odwzorowywaniu warunków pracy na prawdziwej skórze jest również nieoceniona w przypadku nawet doświadczonych tatuażystów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności, testować nowe techniki czy sprawdzić np. nową maszynkę, igły czy farby. Również w tym przypadku sztuczna skóra do tatuażu pozwoli je zweryfikować bez konieczności angażowania innych osób.

Czym będzie różnić się tatuowanie?

Tatuaż na sztucznej skórze naprawdę jest bardzo zbliżony do tego, który powstaje na ludzkiej skórze. Dotyczy to zarówno procesu jego tworzenia, jak i ostatecznego efektu. Jednocześnie jednak musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych różnic.

Przede wszystkim nieco inaczej będzie wyglądać sama praca: sztuczna skóra, w przeciwieństwie do skóry prawdziwej, nie marszczy się i nie wymaga w związku z tym naciągania czy układania.

Z drugiej strony kolory, jakie uzyskasz, będą bardziej intensywne. Wbijanie tuszu na sztucznej skórze jest jednak trudniejsze od pracy z klientem. Jak widzisz, różnic nie ma zbyt wiele, jednak nie należy o nich zapominać podczas treningu.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane