22 C
Olsztyn
sobota, 13 lipca, 2024
reklama

Czarny czwartek dla dilerów w Olsztynie? Policja dokonuje serii zatrzymań

OlsztynCzarny czwartek dla dilerów w Olsztynie? Policja dokonuje serii zatrzymań

Podczas czwartkowej akcji policji w Olsztynie trzej mężczyźni w wieku 18, 29 i 31 lat zostali zatrzymani za posiadanie substancji niedozwolonych. Cała akcja jest wynikiem działań policjantów, którzy monitorują miejsca, gdzie zbiera się młodzież; szczególnie ta pozbawiona nadzoru i opieki dorosłych.

reklama

Jedna z akcji miała miejsce na parkingu przy olsztyńskim sklepie, gdzie funkcjonariusze podjęli interwencję, gdy wyczuli mocny zapach marihuany. Natychmiast wylegitymowali 29-letniego mieszkańca powiatu olsztyńskiego oraz 18-letniego mieszkańca Olsztyna, którzy na widok funkcjonariuszy zaczęli zachowywać się bardzo nerwowo. Kontrola policji potwierdziła podejrzenia: u obu mężczyzn znaleziono i zabezpieczono woreczki z zapakowanymi substancjami odurzającymi. Wstępne badanie wykazało, że 18-latek posiadał przy sobie  marihuanę i mefedron, a 29-latek – metamfetaminę. Ponadto po sprawdzeniu danych zatrzymanych mężczyzn w systemach policyjnych, okazało się, że starszy z nich jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie.

Dodatkowo tego samego dnia na zapleczu jednego z olsztyńskich sklepów funkcjonariusze zauważyli unieruchomiony samochód marki Skoda, w którym znajdowały się dwie osoby. Policjanci postanowili zidentyfikować pasażerów, gdyż pojawiły się podejrzenia, że osoby te są w posiadaniu narkotyków. W aucie przebywał m.in. 31-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego, przy którym, podobnie jak przy dwóch wcześniej zatrzymanych mężczyznach, znaleziono substancje odurzające.

reklama

W ciągu jednego dnia trzej mężczyźni zostali zatrzymani za posiadanie narkotyków. Grozi im do trzech lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 29-latek będzie musiał również odpowiadać za wcześniejsze przestępstwa.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane