14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Wypadki, kolizje i łamanie prawa: burzliwy weekend na drogach Olsztyna

OlsztynWypadki, kolizje i łamanie prawa: burzliwy weekend na drogach Olsztyna

Podczas minionego weekendu na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego doszło do dwóch wypadków drogowych, w wyniku których dwie osoby zostały ranne. Policjanci interweniowali także w 37 kolizjach drogowych.

reklama

W piątek, 29 września 2023 r., policjanci z olsztyńskiej drogówki na ul. Towarowej zatrzymali do kontroli kierującego audi, który poruszał się z prędkością 104 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Dodatkowo, po sprawdzeniu osoby kierowcy w systemach informatycznych wykazano, że 32-letni kierowca auta miał zakaz prowadzenia wszelkiego rodzaju pojazdów mechanicznych. Teraz, po sporządzonej przez policjantów dokumentacji sprawa trafi do sądu. Za popełnione przestępstwo kierowcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna również zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za wykroczenie drogowe.

Następnego dnia, w niedzielę 1 października 2023 r., w miejscowości Stary Dwór policjanci zatrzymali do kontroli kolejne audi. Za kierownicą siedział 20-letni mężczyzna, który również nie miał uprawnień do kierowania pojazdem. Na miejscu pasażera siedział natomiast właściciel samochodu, który prawo jazdy posiadał. Jak się okazało, 23-latek poprosił młodszego kolegę o poprowadzenie auta, gdyż obawiał się, że sam mógł być pod wpływem alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało jednak, że obaj byli trzeźwi. Teraz 20-latek odpowie za kierowanie bez wymaganych uprawnień, za co grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna nie niższa niż 1,5 tys. zł, a także zakaz prowadzenia pojazdów. Z kolei 23-latek został ukarany mandatem w kwocie 300 złotych za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu osoby, która nie posiadała wymaganych uprawnień.

reklama

Tego samego dnia na drodze krajowej nr 16 w pobliżu miejscowości Kaplityny doszło do dwóch kolizji. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, 26-letni kierujący audi nie zachował odpowiedniej ostrożności i uderzył w tył mercedesa. Chwilę później w to samo audi uderzył 60-letni kierowca volkswagena. Na szczęście nie było konieczności hospitalizacji uczestników zdarzeń. Obaj sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi.

Podsumowując, weekend na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego nie należał do spokojnych. Brak odpowiedniej ostrożności i szacunku dla przepisów ruchu drogowego może skończyć się tragicznie. Policja apeluje do wszystkich kierowców o rozwagę i przestrzeganie zasad na drodze.

źródło: KMP Olsztyn

reklama
    • Zdjęcie przedstawia pojazdu uczestniczące w kolizji oraz służby na miejscu.

    • Zdjęcie przedstawia pojazdu uczestniczące w kolizji oraz służby na miejscu.

    • Zdjęcie przedstawia pojazdu uczestniczące w kolizji oraz służby na miejscu.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia