25 C
Olsztyn
niedziela, 16 czerwca, 2024
reklama

W powiecie iławskim zatrzymano czterech poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości

IławaW powiecie iławskim zatrzymano czterech poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości

Czterech mieszkańców powiatu iławskiego w ostatnim czasie musiało zmierzyć się z konsekwencjami swoich czynów –  dwóch z nich trafiło do zakładu karnego, a pozostałe dwie osoby zostały zmuszone do zapłacenia zaległych grzywien.

reklama

Mimo iż wciąż niektórzy próbują ukryć się przed organami ścigania, by uniknąć zasądzonej kary, funkcjonariusze policyjni pracują bezustannie, aby doprowadzić do ich zatrzymania. Przykładem takiego działania było aresztowanie jednego z poszukiwanych, 49-latka, którego zatrzymano w piątek (29.09.2023 r.) w gminie Zalewo. Z sądowego nakazu wynikało, że mężczyzna miał zostać umieszczony w zakładzie karnym. Oznacza to, że będzie odbywał karę pozbawienia wolności przez najbliższy 1 rok i 4 miesiące.

Inny poszukiwany, 47-latek, trafił za kratki na 27 dni dzięki pracy funkcjonariuszy z Susza. Policjanci natychmiast po otrzymaniu zarządzenia skierowali się w pierwszej kolejności do miejsca zamieszkania mężczyzny, gdzie przebywał poszukiwany.

reklama

Kolejne dwie poszukiwane osoby, aby uniknąć kary pozbawienia wolności, zdecydowało się uregulować zaległą grzywnę. Mieszkaniec Iławy, 28-letni mężczyzna, miał trafić do zakładu karnego na 64 dni za niezapłacone grzywny zasądzone za posiadanie narkotyków. Ukarany zdecydował się natychmiast opłacić zaległość i opuścił komisariat.

Podobna sytuacja dotyczyła 62-letniej kobiety, w stosunku do której zasądzono 5 dni odsiadki za kratkami za niezapłaconą grzywnę. Również i ona zdecydowała się uregulować swój dług, unikając w ten sposób pójścia do więzienia.

Policja przypomina, że codziennie sprawdza miejsca przebywania poszukiwanych osób, a zatrzymanie wielu z nich jest tylko kwestią czasu. Co więcej, każda osoba, która pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

reklama

źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane