-2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Historyczny występ zawodników z Olsztyna na Mistrzostwach Europy w pływaniu

OlsztynHistoryczny występ zawodników z Olsztyna na Mistrzostwach Europy w pływaniu

Bartosz Kapała i Piotr Woźniak, reprezentujący klub pływacki MTP Kormoran Olsztyn, zapisali się złotymi zgłoskami w historii polskiego pływania. To właśnie oni zdobyli złote medale podczas Mistrzostw Europy Juniorów w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych, które miały miejsce w Grecji w dniach 29 września – 1 października.

reklama

Niesamowite osiągnięcie na międzynarodowej arenie

Bartosz Kapała, w kategorii 16-17-latków, pokonał dystans 7500 m, natomiast Piotr Woźniak stanął na starcie w kategorii 18-19-latków na 10 km. Oboje zawodnicy podopieczni trenera Tomasza Grabysy, uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie, wyróżnili się znakomitymi wynikami. Są to pierwsze złote medale zdobyte przez Polaków w tej konkurencji na Mistrzostwach Europy Juniorów.

Historyczny występ zawodników z Olsztyna na Mistrzostwach Europy w pływaniu sport Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

Droga do sukcesu

Wychowankowie Kormorana Olsztyn są znani na krajowej i międzynarodowej scenie sportowej. Ich imponujące wyniki są wynikiem lat ciężkiej pracy i doskonalenia techniki. Złote medale zdobyte na greckiej wyspie Korfu są nie tylko potwierdzeniem ich klasy, ale także kolejnym krokiem w walce o kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Paryżu.

reklama

Więcej niż tylko medale

Sukces ten to jednak nie tylko wynik wybitnych indywidualności. To także dowód na jakość szkolenia w klubie Kormorana oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie. Są to instytucje, które nie tylko kształcą zawodników sportowych, ale również dbają o ich rozwój osobisty.

Historyczny występ zawodników z Olsztyna na Mistrzostwach Europy w pływaniu sport Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia