20 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Nabywcy mieszkań w olsztyńskim Centaurusie w końcu będą na swoim!

OlsztynNabywcy mieszkań w olsztyńskim Centaurusie w końcu będą na swoim!

W Olsztynie hasło „Centaurus” wzbudza wielkie emocje. Około 150 rodzin, które zdecydowały się kupić mieszkania w tym prestiżowym budynku, od trzech lat czeka na klucze. Tymczasem do użytku już jakiś czas temu oddano części biurowe i hotelowe.

reklama

Dzięki wsparciu Senator Lidii Staroń, mieszkańcy olsztyńskiego kompleksu Centaurus wreszcie odetchną z ulgą. Po trzech latach niepewności, stresu i różnych trudności, będą teraz właścicielami mieszkań, które już wcześniej opłacili. Straż pożarna, po kilkumiesięcznym procesie dopełniania formalności przez dewelopera, wydała pozytywną decyzję dla większości budynku i podziemnych parkingów. Wciąż jednak oczekuje się na zakończenie sprawy jednego z segmentów budynku.

Budowa kompleksu Centaurus zaczęła się w 2016 roku i miała zakończyć w 2020, ale deweloper ciągle przesuwał terminy. Ponad 150 rodzin pozostawało w zawieszeniu, płacąc za kredyty i jednocześnie opłacając wynajem innych mieszkań. W tej dramatycznej sytuacji mieszkańcy zwrócili się o pomoc do Senator Lidii Staroń.

reklama

Po interwencji Senator, władze przyspieszyły prace, ale straż pożarna początkowo wniosła sprzeciw ze względu na liczne braki i niejasności w dokumentacji – od problemów z określeniem wysokości budynku, przez nieprawidłowy podział na strefy pożarowe, do niezgodności w liczbie pięter. Było wiele zmian w pozwoleniu na budowę i Senator Staroń zwróciła się do Prokuratury z prośbą o wyjaśnienie, czy wszystko odbywało się zgodnie z prawem.

Po tym zawiadomieniu i spotkaniu Senator z odpowiednimi służbami, sytuacja zaczęła się unormować. Straż pożarna wydała pozytywną decyzję dla większości kompleksu, a deweloper jest w trakcie dopełniania pozostałych formalności.

“Urząd Miasta wydał co najmniej 7 zmian pozwolenia na budowę. Straż kilkakrotnie wzywała inwestora do uzupełnienia braków w dokumentacji. Ponownie zwróciłam się wtedy do Prokuratury – wskazując na niejasności dotyczące licznych zmian pozwolenia na budowę – o sprawdzenie, czy na etapie analizy i zatwierdzania kolejnych zmian wszystko przebiegało zgodnie z prawem. Prosiłam o sprawdzenie, kto zawinił – inwestor czy urzędnicy. Wkrótce po tym zawiadomieniu i po spotkaniu w siedzibie straży pojawiła się pozytywna decyzja straży dla dwóch brył. Deweloper uzupełnia jeszcze dokumentację niezbędną do odbioru bryły MC” – przekazała nam w rozmowie Senator Lidia Staroń.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ala
29 września 2023 22:43

Czy nie ma bata na oszustów budowlanych zwanych deweloperami?

Adam
6 października 2023 17:43

Wałki w deweloperce to jedno, ale lans na ludzkich problemach to obrzydliwe.

Polecane
Ogłoszenia