11 C
Olsztyn
niedziela, 19 maja, 2024
reklama

Pracownica sklepu wykorzystała pozostawioną kartę klientki do zakupów online. Czeka ją sąd i kara do 5 lat więzienia

IławaPracownica sklepu wykorzystała pozostawioną kartę klientki do zakupów online. Czeka ją sąd...

Młoda mieszkanka Susza bezprawnie użyła karty, którą w sklepie zostawiła klientka. Teraz za jej użycie i zakup towaru w sklepach będzie musiała tłumaczyć się przed sądem.

reklama

Informację o kradzieży otrzymał dyżurny policjant. Pokrzywdzona zgłosiła kradzież swojej karty płatniczej. Początkowo kobieta nie była pewna, kiedy i gdzie mogła stracić kartę. Gdy przy pomocy policjantów prześledzone zostały ostatnie transakcje płatnicze, zarysował się pewien obraz zdarzeń.

Okazało się, że karta była użyta do zakupów w lokalnej drogerii oraz do kilku płatności w sklepie odzieżowym online. To skierowało śledztwo w odpowiednim kierunku. Policjanci udali się do drogerii i dzięki intensywnemu dochodzeniu ustalili, że osobą, która bezprawnie posłużyła się kartą, była jedna z pracownic sklepu.

reklama

Podczas zatrzymania, a następnie przesłuchania 22-latka oświadczyła, że kartę znalazła w sklepie i przyznała, że użyła jej, jakby była jej własnością. Jednocześnie nie potrafiła wytłumaczyć motywu swojego działania.

Jednak żal po fakcie nie zwolnił jej z poniesienia konsekwencji. Mimo wyrażonej skruchy, młoda pracownica sklepu, będzie musiała stawić czoła wymiarowi sprawiedliwości. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia