fbpx
-6 C
Olsztyn
wtorek, 28 listopada, 2023
reklama
reklama

Policja z Iławy zatrzymała poszukiwanego listem gończym w Olsztynie

IławaPolicja z Iławy zatrzymała poszukiwanego listem gończym w Olsztynie

Zespół poszukiwań z Komendy Powiatowej Policji w Iławie tworzą policjanci tropiący tych, którzy próbują uniknąć spotkania z wymiarem sprawiedliwości. Tak jak 45-latek, którego policyjni „poszukiwacze” zatrzymali w Olsztynie. Mężczyzna był ścigany, ponieważ nie płacił alimentów. 

reklama

Policjanci z zespołu poszukiwań iławskiej policji zatrzymali poszukiwanego listem gończym 45-letniego mieszkańca gminy Susz. Mężczyzna od dłuższego czasu nie płacił alimentów, narażając w ten sposób osobę uprawnioną na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych. Kiedy mężczyzna nie stawił się do odbycia kary bezwzględnego pozbawienia wolności, sąd wydał za nim list gończy. Od tamtego czasu mężczyzna unikał swojego miejsca zamieszkania. Policjanci odpowiedzialni za poszukiwania ukrywających się osób wdrożyli odpowiednie czynności operacyjno-poszukiwawcze. Mimo że poszukiwany często zmieniał miejsce ukrywania się, funkcjonariusze otrzymywali sygnały, że był widywany w różnych częściach Polski. Nieustająca ucieczka i ciągła świadomość o tropiących go policjantach powodowała, że mężczyzna nie czuł się bezpiecznie. We wtorek (26.09.2023 r.) funkcjonariusze z Iławy zatrzymali 45–latka w Olsztynie. Poszukiwany był kompletnie zaskoczony wizytą mundurowych. Mężczyzna trafił za więzienne mury, gdzie spędzi najbliższe 182 dni.

Debata o bezpieczeństwie seniorów w Olsztynie

Do kolejnego zatrzymania doszło podczas prewencyjnych czynności służbowych. Pewien mężczyzna był poszukiwany przez iławski sąd za uchylanie się od zapłacenia grzywny. Policjanci po ustaleniu miejsca pobytu poszukiwanego zatrzymali mężczyznę. Aresztowany natychmiast opłacił zaległość, po czym został zwolniony.

reklama

źródło: KPP Iława

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Mieszkaniec Iławy znęcał się nad żoną – mężczyzna został aresztowany

Zatrzymania poszukiwanych przestępców: dwóch z nich samodzielnie zgłosiło się do komisariatu