fbpx
-6 C
Olsztyn
wtorek, 28 listopada, 2023
reklama
reklama

Obecny parking przy ul. Mochnackiego zniknie? Deweloper chce przejąć teren

OlsztynObecny parking przy ul. Mochnackiego zniknie? Deweloper chce przejąć teren

Deweloper chce wybudować wielopoziomowy parking przy ulicy Mochnackiego w Olsztynie. Czy to rozwiąże problem z barkiem miejsc postojowych?

reklama

Brak miejsc parkingowych

Na Starym Mieście w Olsztynie od lat brakuje miejsc postojowych. Teraz pojawił się inwestor, który zaproponował rozwiązanie: budowę wielopoziomowego parkingu przy ulicy Mochnackiego.

„Pragniemy zaproponować rozwiązanie zwiększające ilość miejsc parkingowych bez konieczności przeznaczenia nowych terenów pod parkingi. Występujemy o możliwość zakupu działki oraz wydanie warunków zabudowy dla projektu zwiększającego możliwości istniejącego parkingu przy ulicy Mochnackiego w Olsztynie” – napisała spółka Ippon Group do radnych z komisji inwestycji i rozwoju.

reklama

Firma zwraca również uwagę na fakt, że przyjęte w 2016 roku ograniczenia możliwości parkowania i wjazdu samochodów na Stare Miasto utrudniają prowadzenie tu działalności biznesowej.

Parking wielopoziomowy ma rozwiązać problem

Ippon Group chce zmodernizować parking przy ulicy Mochnackiego. Zwraca uwagę, że „niezbędna jest jednak jego przebudowa oraz przygotowanie do lokalnych potrzeb. Zaprojektowanie w tym miejscu parkingu wielopoziomowego o ciekawej architekturze zapewni szerszą dostępność do wydarzeń na Starym Mieście, ale także w nowoczesny sposób zagospodaruje przestrzeń miejską” i przywołuje przykłady stosowania takiego rozwiązania na świecie.

reklama
Problemy z budową kolejnego ronada w Olsztynie

Poza zwiększoną liczbą miejsc parkingowych w obiekcie miałyby się mieścić również lokale usługowe i handlowe.

Firma chętnie spotka się z radnymi i porozmawia o swoim pomyśle.

Plan miejscowy i przetarg

Władze Olsztyna nie mówią „nie”. Obecnie pracują nad planem miejscowym, który umożliwi rozmowy o parkingu wielopoziomowym w tej okolicy.

„Ze względu na ekspozycję i usytuowanie w rejonie ścisłego centrum historycznego taka inwestycja wymaga zabezpieczenia rozwiązań przestrzenno-funkcjonalnych adekwatnych do rangi miejsca, a co za tym idzie sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania. Po uchwalaniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, nad którym trwają obecnie prace projektowe, podjęte zostaną decyzje w sprawie ewentualnego zbycia przedmiotowej nieruchomości” – poinformował prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Prezydent zaznaczył także, że jeśli miasto zdecyduje się na sprzedaż, nastąpi to w drodze przetargu.

NOL-ek nauczy bezpieczeństwa

– Którejś soboty, odwiedzając starówkę, zauważyłem, że parking jest pełny. To pokazuje, że zapotrzebowanie na miejsca jest tutaj duże. Dobrze, że wracamy do tej idei kilkupoziomowego parkingu i otrzymaliśmy zapowiedź dokończenia planu zagospodarowania. Uważam, że pomysł budowy parkingu z tarasem widokowym może być bardzo interesujący – powiedział cytowany przez „Gazetę Wyborczą” przewodniczący komisji inwestycji i rozwoju Tomasz Głażewski. To już kolejny pomysł na budowę parkingu wielopoziomowego przy ulicy Mochnackiego, poprzednie nie doczekały się realizacji. Jak będzie w tym przypadku, czas pokaże.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

7 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Marek
28 września 2023 14:03

Bardziej mnie interesuje, kto zarządza parkingami że sprzedaje je atpark, firmie z krakowa.Kto bierze za to dolę?

Oko
28 września 2023 14:19

A mnie ciekawi ten deweloper, bo nazwa tej firmy to punkt w karate??? Może to jakiś mistrz?

Polecane
Ogłoszenia

Wykonawca obwodnicy Giżycka wybrany – przetarg wygrała firma Unibep SA z Bielska Podlaskiego

Remont wiaduktu w Olsztynie: przetarg unieważniony, dalsze kroki niepewne