2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy w Ostródzie

OstródaObywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy w Ostródzie

W poniedziałkowe popołudnie (25.09.2023 r.) w Ostródzie, na ul. Drwęckiej, jeden z mężczyzn zauważył auto, którego kierowca wykonywał gwałtowne ruchy, jadąc całą szerokością jezdni. Natychmiast zorientował się, że może mieć do czynienia z nietrzeźwą osobą i zdecydował się na zatrzymanie peugeota. Zabierając kluczyki samochodowe, uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę. Następnie zadzwonił pod numer alarmowy, informując o zdarzeniu.

reklama

Jak się później okazało, podejrzenia co do stanu trzeźwości kierowcy były słuszne. Na miejsce zdarzenia przybyli policjanci, którzy przeprowadzili badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że 36-latek miał we krwi aż 3 promile alkoholu.

Funkcjonariusze podziękowali za wzorową postawę obywatelską oraz za odpowiednią reakcję na potencjalnie niebezpieczną sytuację. Natychmiastowe działanie przypadkowego mężczyzny pozwoliło być może uniknąć groźnego zdarzenia na drodze.

reklama

Pijanemu kierowcy grozi teraz odpowiedzialność prawna. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a konsekwencje złamania zakazu jazdy autem pod wpływem alkoholu mogą być surowe.

Ostateczna decyzja należy do sądu, ale standardowo kierowcy pod wpływem alkoholu, oprócz konsekwencji karnych, grozi także utrata prawa jazdy. Zasady są jasne: pijany kierowca jest niebezpieczny i nie do zaakceptowania. Odpowiedzialne zachowanie na drodze służy nie tylko nam, ale także dla innym użytkownikom drogi.

reklama

źródło: KPP Ostróda

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia