fbpx
-6 C
Olsztyn
wtorek, 28 listopada, 2023
reklama
reklama

Przekroczenie prędkości o 63 km/h – kierowca zapłacił wysoki mandat i stracił prawo jazdy

OlsztynPrzekroczenie prędkości o 63 km/h – kierowca zapłacił wysoki mandat i stracił...

W minioną sobotę, 23 września 2023 r., na ulicy Żurawiej w Olsztynie 27-letni kierowca przekroczył prędkość aż o 63 km/h. Dzięki policyjnym działaniom i na podstawie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa ustalono, że kierujący mercedesem w miejscu zabudowanym jechał z prędkością 103 km/h, podczas gdy dozwolona prędkość na danym odcinku wynosiła 40 km/h.

reklama

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie byli na miejscu, aby zweryfikować miejsca wskazane na mapie zagrożeń  jako strefy, w których często dochodzi do przekroczenia dozwolonej prędkości. Parę minut po godzinie 19:00 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem.

Za popełnione wykroczenie 27-latek został ukarany mandatem w kwocie 2 tys. zł oraz 14 punktami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca stracił również prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

reklama
Policja zatrzymuje lekkomyślnych kierowców na miejscach zdarzeń drogowych

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została stworzona w celu zaangażowania społeczeństwa w działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w najbliższym otoczeniu. To prosty i efektywny sposób na zgłoszenie niebezpiecznych sytuacji, do których może dojść w każdym miejscu.

Mapa zagrożeń dostępna jest pod adresem: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html.

reklama

Sprawą kierowcy, który tak znacznie przekroczył dozwoloną prędkość, zainteresowały się również lokalne media. 27-latek musi teraz ponieść surowe konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Jego wykroczenie jest też przypomnieniem dla wszystkich kierowców, że złamanie przepisów drogowych może skończyć się poważnymi konsekwencjami.

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Nietypowa interwencja policji i zatrzymanie 9-letniego złodzieja kluczyków do auta

Nietypowa interwencja policji i zatrzymanie 9-letniego złodzieja kluczyków do auta