15 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

31-latek groził sąsiadowi nożem, bo nie dostał papierosa

Wiadomości31-latek groził sąsiadowi nożem, bo nie dostał papierosa

Policjanci zatrzymali sprawcę usiłowania rozboju. 31-latek grożąc użyciem noża kuchennego zażądał od pokrzywdzonego wydania papierosa. Okazało się, że wcześniej napastnik groził sąsiadowi uszkodzeniem jego auta. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

reklama

W ubiegłą środę (22.09.2021) funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dywitach otrzymali zgłoszenie o próbie rozboju, do której doszło w jednym z mieszkań na terenie gminy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kompletnie pijany sąsiad przyszedł do jego mieszkania i domagał się od niego wydania papierosa. Gdy mężczyzna odmówił spełnienia żądania, to napastnik po chwili wrócił do domu pokrzywdzonego – tym razem trzymając w ręku nóż kuchenny i grożąc jego użyciem znowu zażądał wydania tytoniu.

Świadkiem zdarzenia był jeszcze inny sąsiad, który natychmiast zadzwonił na nr alarmowy. W tym czasie napastnik uciekł do swojego mieszkania. Po chwili interweniujący policjanci zatrzymali mężczyznę, który trafił do policyjnego aresztu. Ponadto w trakcie czynności okazało się, że 31-latek kierował także wobec pokrzywdzonego groźby zniszczenia jego auta.

reklama

Na podstawie zgromadzone materiału 31-latek usłyszał zarzut usiłowania rozboju przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu oraz kierowania gróźb karalnych. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ sąd zastosował wobec 31-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

31-latek groził sąsiadowi nożem, bo nie dostał papierosa Dywity Wiadomości, Olsztyn

Źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane