22 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Oferowali meble kuchenne – oszukali mieszkańców Olsztyna na łączną kwotę 130 tys. zł. Małżeństwo usłyszało 8 zarzutów

OlsztynOferowali meble kuchenne – oszukali mieszkańców Olsztyna na łączną kwotę 130 tys....

Zarzut oszustwa usłyszało małżeństwo prowadzące działalność gospodarczą w Olsztynie. Oferowali wykonanie i montaż mebli kuchennych, pobierali zaliczki i znikali. 46-letni mężczyzna oraz 42-letnia kobieta mimo że otrzymywali wpłaty na wskazany numer rachunku bankowego, nie wywiązywali się z umów podpisanych z klientami. Mieszkańcy Olsztyna i powiatu olsztyńskiego łącznie na nieuczciwym procederze stracili 130 tysięcy złotych. 

reklama

Olsztyńscy policjanci w porozumieniu z Prokuraturą Rejonową Olsztyn Południe przeprowadzili dochodzenie i na podstawie zebranego materiału dowodowego postawili oskarżonym 8 zarzutów oszustwa. Przestępczy proceder trwał od maja 2021 roku do kwietnia 2022 roku.

Według kodeksu karnego za przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od wyroku sądu będzie to na pewno poważna życiowa lekcja dla małżeństwa. Dla pokrzywdzonych osób przywrócenie poczucia sprawiedliwości może okazać się trudniejsze niż otrzymanie odszkodowania.

reklama

Sprawa jest na tyle poważna, że wzbudziła duże zainteresowanie mediów i opinii publicznej. Wiele osób zadaje sobie pytanie: Jak to możliwe, że proceder trwał przez prawie rok? Oszustwo to po raz kolejny pokazuje, że zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy, powinniśmy być bardzo ostrożni i zwracać szczególną uwagę na szczegóły.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
oko
26 września 2023 09:22

A miało być tanioooooooo, więc jest.

Polecane