fbpx
-4 C
Olsztyn
piątek, 1 grudnia, 2023
reklama
reklama

Msza z politycznym smaczkiem. Kto i ile daje na tacę w czasie kampanii?

OlsztynMsza z politycznym smaczkiem. Kto i ile daje na tacę w czasie...

Podczas niedawnych dożynek w Olsztynku, nasza redakcja miała okazję być świadkiem niecodziennego zdarzenia. Politycy różnych opcji spotkali się pod jednym dachem… i pod jedną tacą.

reklama

Olsztynek stał się na chwilę centrum uwagi, gromadząc nie tylko mieszkańców z okolicznych wiosek, ale także znamienitych gości z politycznej areny. Wszystko za sprawą dożynek, uroczystego święta plonów. Ale kiedy w grę wchodzi kampania wyborcza, każda okazja jest dobra, by pokazać się z jak najlepszej strony. Tak było i tym razem. Obecni byli marszałek i wicemarszałek województwa, senator Lidia Staroń oraz przedstawicielki Platformy Obywatelskiej i PiS-u.

reklama

Tajemnicza taca i… nagranie

Podczas mszy, która jest nieodłącznym elementem dożynek, zdarzyło się coś, co przykuło naszą uwagę. Mężczyzna z tacą podszedł do zgromadzonych polityków. Co ciekawe, całą tę sytuację udało nam się nagrać. W końcu wszyscy chcą wiedzieć, kto ile “wrzuca do kościelnego worka”.

Mistrzostwo w finansach publicznych przyznane ekspertom z Warmii i Mazur

*nagranie wideo

reklama

Co na to politycy?

Jest to z pewnością delikatny moment, który z pewnością niektórzy by woleli, aby pozostał niezauważony. Ale w dobie mediów społecznościowych i nagrywających smartfonów, niestety dla nich, wszystko wychodzi na jaw. Można się tylko zastanawiać, czy i jak wpłynie to na ich kampanię wyborczą. A może przeciwnie, stać się dowodem ich hojności lub… skąpstwa?

Kampania w tle

W kontekście nadchodzących wyborów, takie “drobne” zdarzenia mogą mieć duże znaczenie. Czy politycy zaprezentowali się jako hojni darczyńcy, czy też ich ofiara była na miarę studenckiego budżetu? Wszystko to rodzi pytania o to, jakie są rzeczywiste priorytety naszych przedstawicieli i kandydatów.

Dożynki w Olsztynku okazały się być nie tylko świętem plonów, ale również nieplanowanym etapem kampanii wyborczej. Dzięki naszemu nagraniu, możemy choć trochę przyjrzeć się, jak w praktyce wygląda “hojność” polityków. I choć można by sądzić, że dożynki i polityka to dwie różne bajki, w tym przypadku historia napisała się sama. Czekamy na Wasze opinie, a kto wie, może na kolejne takie “perełki” z kampanii wyborczej.

W Olsztynie wzrosną kolejne opłaty
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Fundusze Europejskie wspierają bioróżnorodność w Polsce Wschodniej – ruszył nabór wniosków

W Olsztynie wzrosną kolejne opłaty