-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Akt oskarżenia w sprawie kradzieży zdrapek o wartości 2150 zł skierowany do sądu

OstródaAkt oskarżenia w sprawie kradzieży zdrapek o wartości 2150 zł skierowany do...

Po kilkumiesięcznym śledztwie dotyczącym kradzieży zdrapek lotto służby z Komisariatu Policji w Morągu skierowały do Ośrodka Zamiejscowego Prokuratury Rejonowej w Ostródzie z siedzibą w Morągu akt oskarżenia. Sprawcy staną teraz przed sądem.

reklama

Do przestępstwa doszło w grudniu 2022 roku, gdy na terenie saloniku prasowego dokonano kradzieży zdrapek lotto o łącznej wartości 2150 zł. Dzięki żmudnej pracy zespołu operacyjno-rozpoznawczego udało się zatrzymać dwóch podejrzewanych mężczyzn – mieszkańców Elbląga. Podczas składania wyjaśnień przyznali się oni do zarzucanego im czynu oraz udzielili obszernej informacji na ten temat.

Prokurator, który nadzorował postępowanie, zastosował wobec 34- i 40-latka dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Dzięki przeprowadzonemu śledztwu funkcjonariusze wyjaśnili także kilka innych spraw, w których dotychczas nie udało się ustalić sprawców. Jak się okazało zatrzymani mężczyźni dopuścili się podobnych przestępstw w kilkunastu innych miejscach na terenie całego kraju. Łączna wartość skradzionych przez nich zdrapek przekroczyła kwotę 11 tys. zł.

reklama

Obaj sprawcy usłyszeli łącznie 13 zarzutów przestępstwa kradzieży. Akt oskarżenia w tej sprawie został już skierowany do sądu. Zgodnie z prawem za ten typ przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Jednak w tym przypadku kara będzie surowsza z uwagi na to, że jest to powtórne popełnienie czynu zabronionego.

źródło: KPP Ostróda

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia