fbpx
-6 C
Olsztyn
wtorek, 28 listopada, 2023
reklama
reklama

Seria zatrzymań za posiadanie narkotyków w Olsztynie

OlsztynSeria zatrzymań za posiadanie narkotyków w Olsztynie

Posiadanie narkotyków w Polsce jest przestępstwem, za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności. W ostatnim czasie doszło do zatrzymania trzech osób w wieku: 19, 21 i 33 lat. Najstarszy z tej grupy był również poszukiwany przez służby. Wszyscy odpowiedzą przed sądem.

reklama

W ubiegłym tygodniu, w środę wieczorem, grupa policjantów patrolowała park na osiedlu Likusy. Tam postanowili wylegitymować dwóch młodych mężczyzn, których zachowanie wzbudziło ich podejrzenia. Jeden z nich na widok mundurowych zaczął zachowywać się nerwowo. Dodatkowo w powietrzu unosił się zapach marihuany. Policjanci zdecydowali się dokonać kontroli osobistej. U przeszukanego 19-latka znaleziono marihuanę, haszysz, tabletki MDMA oraz LSD. Zabezpieczony materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych. Mężczyźnie natychmiast postawiono zarzuty posiadania narkotyków.

Mobilne Centrum Bezpieczeństwa „NOL-ek”: nowe narzędzie profilaktyki i debata o zagrożeniach dla młodzieży

Następnego dnia, w czwartek, olsztyńscy funkcjonariusze otrzymali informację, iż w jednym z mieszkań może przebywać osoba poszukiwana. Na miejscu zastali cztery osoby, w tym 33-letniego mieszkańca Olsztyna. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna był poszukiwany celem odbycia ponad 8-miesięcznej kary pozbawienia wolności. W dodatku posiadał przy sobie amfetaminę. Oprócz niego w mieszkaniu znajdowała się 36-letnia kobieta, która również unikała kary 73 dni pozbawienia wolności. Obie osoby trafiły do zakładu karnego.

reklama

W piątek na jednym z przystanków miejskich 21-latek został zatrzymany za posiadanie narkotyków. W jego torbie podróżnej znaleziono woreczki z zawartością zielonego suszu roślinnego i substancji zbrylonej, prawdopodobnie marihuany i mefedronu. To była kolejna osoba w ostatnim czasie, której postawiono zarzut posiadania narkotyków.

28-letni mężczyzna z Rzeszowa zginął pod kołami pociągu

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Czesław
20 września 2023 14:45

Niech policja się weźmie za robotę, a nie łapie dorosłych ludzi z używkami

Polecane
Ogłoszenia

Weekend pełen zdarzeń na drogach Olsztyna – podsumowanie interwencji policji

Pod wpływem alkoholu za kierownicą – nietrzeźwy kierowca z Olsztyna stracił prawo jazdy